Pokiaľ ste sa rozhodli vyskúšať operačný systém iOS 16 predčasne, nie je na tom samozrejme nič zlé. Ešte pred oficiálnym vydaním ste mohli nahlasovať chyby a nedostatky, ktoré Apple opravilo a nemuseli nimi trpieť ostatní po oficiálnom vydaní.

Každopádne, však beta testovanie nie je pre každého a už vôbec nie každý chce fungovať na beta verziách nonstop (s výnimkou leta). Ak teda používate iOS 16 v takejto podobe, no chceli by ste prejsť na oficiálnu a spoľahlivejšiu verziu systému, v tomto článku vám ukážeme ako na to. Nejde o nič zložité.

Neinštalujte si iOS 16 GM (Golden Master). Ak už ste tak, ale urobili, nie je to problém

Celý postup je veľmi jednoduchý a zvládnete ho behom niekoľkých sekúnd. Netreba na to žiaden iTunes či Finder. Telefón však pred procesom preventívne zálohujte.

Pokiaľ ste sa pustili do beta testovania, museli ste si nainštalovať takzvaný „konfiguračný profil“. Týka sa to vývojárskej a taktiež verejnej beta verzie.

Vďaka nemu sa do vášho iPhonu (alebo iPadu) dostávajú najnovšie updaty systému (ktoré nie sú dostupné pre bežných používateľov). Pokiaľ ich už nechcete testovať ďalej, konfiguračný profil vymažte – celý postup ako na to nájdete nižšie.

Po tomto kroku zostanete stále na iOS 16 beta, no ďalší update, ktorý príde do vášho zariadenia, už bude normálnou verziou operačného systému.

Pokiaľ ste si medzičasom nainštalovali iOS 16 GM, najbližší plnohodnotný update bude pravdepodobne až iOS 16.1 alebo iOS 16.0.1. Ani v takomto prípade však nezúfajte. Nejde o žiaden veľký problém.

Golden Master verzie bývajú prakticky totožné ako tie finálne. Profil si však pre istotu odstráňte, aby ste na to pri najbližšej aktualizácii nezabudli.

Návod: Ako prejsť z beta verzie na oficiálnu verziu iOS 16?

  • Otvorte si Nastavenia na vašom iPhone
  • Vyberte položku Všeobecné
  • V spodnej časti nájdite položku VPN a správa zariadení a kliknite na ňu
  • Kliknite na konfiguračný profil
  • Stlačte tlačidlo „Odstrániť profil“
  • Potvrďte krok kódom
  • Reštartujte zariadenie
  • Hotovo

Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám operačný systém iOS 16 testoval. Mali ste s ním nejaké problémy, alebo sa tento update správal podobne, ako štandardná verzia iOS 15? Nezabudnite uviesť aj model iPhonu, na ktorom ste mali betu nainštalovanú.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vydáva novú beta verziu macOS Monterey 12.2 pre developerov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -