Určite ťa už napadlo, že keď má svoje výrobné problémy iPhone 8  a iPhone 8 Plus, nemôže mať problémy aj o pár týždňov oficiálne predávaný iPhone X? Odpoveď na túto otázku ti možno úplne neposkytneme avšak prezradíme ti jednu novinku, ktorá sa týka iPhonu X a čím sa líši od zvyšných dvoch zariadení. 

Nová baterka

iPhone X je rozmerovo omnoho menší ako iPhone 8 Plus. Aj napriek tomu ale prináša v podstate rovnako veľkú baterku, vďaka čomu je výborná aj jeho výdrž. Ako je to ale možné? Za všetko môžu celkom nové technológie, na ktorých Apple roky pracovalo spolu so spoločnosťou LG a pravdepodobne sa už dostali aj do iPhonu X. Nová baterka by mala byť v tele iPhonu umiestnená v tvare písmena “L”. Znamená to teda, že zaberá omnoho viac miesta v konštrukcii telefónu ako v zvyšných dvoch ponúkaných modeloch. Ináč si pri telefóne veľkom ako iPhone 8 nevieme vysvetliť výdrž kapacitu veľkú ako v iPhone 8 Plus.

- Reklama -

Čo nám to ale ešte prezrádza? Táto baterka sa bude pravdepodobne vyrábať na celkom iných výrobných pásoch, ako ostatné baterky v nových iPhonoch a rovnako tak bude vyrábaná aj inými technológiami. Práve to je dôvod, prečo si nemyslíme, že Apple bude mať podobné problémy aj s iPhonom X, pretože nebudú pochádzať z jednej várky. Je tu ale samozrejme ešte jedna vec, ktorá môže byť teoreticky problematická. Tou je samotné nabíjanie zariadenia. Možno, že akumulátor ako taký nie je problémom na vine. Ťažko povedať avšak v takom prípade si nemyslíme, že by mali užívatelia problémy aj po tom, ako telefón vytiahli z krabice bez toho aby ho nabíjali.

Počkajme si asi na oficiálne stanovisko priamo od spoločnosti Apple. Vo všeobecnosti ale platí, že iPhone X by mal byť v poriadku a na to, že by mal mať nejaké vážne problémy pri kúpe určite nepozeraj. Je vysoko nepravdepodobné, že by si problémový kus vychytal pri samotných iPhonoch 8!

iPhone X baterka - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here