Jet Black je farebná varianta, do ktorej sa zamiloval azda každý ešte počas prezentácie 7. septembra. Je jednoducho nádherná. Všetci sme dlhé roky žiadali, aby Apple opäť predstavilo iPhone, v ktorom bude na zadnej strane kombinovať sklo a hliník. Tento rok sa to z časti naplnilo. Hoci Jet Black nie je sklenený, ponúka špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá tak pôsobí a tak vytvára „lesklú čiernu“ farbu. Toto všetko je pekné, ozaj po tom túžime, ale má to jeden problém, a to je výroba.

Výroba

Niekto by si mohol myslieť, že o Jet Black kusy je tak rapídny záujem, že ich proste Apple nestíha vyrábať a predáva ich lepšie ako Kaufland rožky v pondelok o 8 ráno. Pravda je ale taká, že Apple až toľko kusov iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus Jet Black nevyrobí, pretože má s výrobou nemalé problémy. Ako sme už pár krát spomínali aj v iných článkoch, telefón je náchylný na škrabance, poškodenia a odreniny. Toto všetko musí znášať jemná povrchová úprava, ktorá sa žiaľ nevytvára úplne ľahko.

- Reklama -

Celému tomuto nádhernému dizajnu predchádza veľmi komplikovaný výrobný proces a podľa informácií neprejde týmto výrobným procesom až 40% vyrobených iPhonov. Technológia jednoducho nie je dokonalá a tak musí Apple poškodené alebo nevydarené kusy vrátiť opäť späť, aby ich prerobilo či upravilo. Toto si vyžaduje dlhý čas a tak zákazníci musia čakať celé týždne na to, aby sa ku svojim iPhonom vôbec dostali.

Apple používa pri výrobe vysoko lesklého vzhľadu nového telefónu pomocou 9 stupňovej anodizácie, čo je v preklade eloxovanie, no a potom niekoľko násobného leštenia. Finálny produkt je teda stále len hliník, no pôsobí, ako by bol sklom či už na pohľad alebo na dotyk.

iPhone - svetapple.sk

iPhone 7 Plus Jet Black 128GB zatiaľ ani u nás

Podľa mnohých médií ale v spoločnosti tvrdo pracujú na tom, aby bol výrobný proces čo najrýchlejšie upravený tak, aby zvládali vyrobiť väšie množstvo kusov s menšími problémami. Predsalen, aj keď ten nový iPhone nemusí niekomu pripadať ako celkom nový, len ťaženie zo starého modelu, ide celkom na dračku a predajné čísla hovoria o miliónoch dolároch. Apple určite nepatrí medzi spoločnosti, ktoré by si nechali uniknúť takéto čísla pomedzi prsty. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať s dostupnosťou v najbližších týždňoch či mesiacoch, no ani my sme sa k nášmu novému iPhonu, 7 Plus presne v tejto farbe žiaľ nedočkali, keďže „Pluskové“ modely boli vypredané skôr, ako prišiel iPhone 7 na Slovensko.

Hoci je novinka náchylná na poškriabanie a podobne, už dnes sa veľmi tešíme na to, ako sa nám dostane Pluskový model do rúk. Záujem oň je totižto obrovský a my sa tomu ani nečudujeme. Dokonalý fotoaparát, nádherný dizajn (špeciálne v Jet Black) a logo Applu na zadnej strane robia z tohto zariadenia dokonalý produkt. Už len keby tá cenovka nebola taká vysoká, ale s tým my nič neurobíme. Neostáva nám teda nič iné ako len čakať a dúfať, že Apple vyrieši problémy vo výrobe čo najskôr, aby sme si mohli aj my zapnúť náš vysnívaný model. A čo ty, dostal si sa k svojmu iPhonu 7 v Jet Black na začiatku predaja alebo čakáš rovnako ako my na ďalšiu vlnu predaja?

Jet Black - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.