iPad je produktom niekoľko rokov starým a postupne sa mení tak, ako každé jedno zariadenie od Apple. Pridávajú sa nové funkcie, nové uhlopriečky a podobne. Je to skrátka taký praktický partner. Problém je v tom, že jeho predaje stále klesajú, aj keď sú spomedzi tabletov už dlhé roky ďaleko najvyššie. Apple sa to rozhodlo trošíčku pozmeniť. Útočí novou reklamou, kde ti ukáže, že aj toto zariadenie môže nahradiť tvoj klasický počítač. Je to len o uhle pohľadu!

iPad Pro

iPad bol vždy len tabletom, ktorý bol využívaný, dá sa povedať ako taký doplnok k bežnému životu. Mohol si si tu pozerať internet, fotky, videá, hrať hry a podobne. iPhone však vždy ponúkal rovnaké možnosti len v menšom. Ľudia si ho ale obľúbili a to vďaka displeju, ktorý ponúkal dá sa povedať úplne ideálnu uhlopriečku pre čítanie a podobne. Neskôr prišiel menší iPad a ten bol omnoho kompaktnejší. iPad mini má dodnes obrovské množstvo fanúšikov a majiteľov a to už sa predáva vo svojej 4-tej generácií.

- Reklama -

Nech je ale akýkoľvek obľúbený, predaje klesajú a môže za to aj nový iPhone 6/6S Plus s 5,5″ displejom. Ten sa mu tak trošku mieša do kapusty. Apple sa teda vybralo celkom iným smerom a namiesto toho, aby vylepšilo stredný tablet, vyrobilo ešte jeden, ktorý má ešte väčší displej. Áno, teraz hovoríme o 12,9″ iPade Pro. Tablet, ktorý ponúka neuveriteľný výkon, dokonca v niektorých testoch poráža aj MacBook a to už je čo povedať! Toto zariadenie sa síce nepredáva tak dobre, ako by Apple chcelo, ale vzhľadom k jeho cene sú predaje myslíme si viac ako ideálne.

Z iPadu počítač?

Jeho hlavná výhoda je samozrejme výkon. Ten je obrovský a iPad Pro 12,9″ tak zvláda náročné procesy, ktoré často nezvládnu ani lacnejšie počítače. Nezabúdajme na to, že iPad je stále len tablet so systémom iOS a hrúbkou niekoľko milimetrov. Nehľadajme tu žiadne ventilátory, nič. Je to skrátka ultra-tenké a ultra-výkonné zariadenie. Niekto to už možno ani nenazýva tabletom, ale počítačom, a to si uvedomili aj v Apple. akonáhle totižto k nemu pripojili klávesnicu zistili, že vzhľadom na veľkosť sa dá používať ako plnohodnotný počítač.

iPad - svetApple. sk

V prvom rade sa na ňom veľmi príjemne a pohodlne píše. Okrem toho vydrží dlhé hodiny aj pri neustálom používaní a dokáže zvládnuť aj náročnejšie procesy. Také, ktoré nenaložia len procesoru, ale aj dajme tomu grafike. Okrem toho sa na ňom samozrejme dajú hrať rôzne hry, strihať videá či upravovať fotky, ktoré si človek sám, na tento obrovský tablet môže zachytiť. Je to vlastne všetko v jednom. Nezabúdajme teda ani na stylus Apple Pencil. Ten patrí k špičke na trhu a pre každého dizajnéra či grafika je jeho vlastnenie po boku iPadu Pro vlastne povinnosťou.

Z tohto na prvý pohľad väčšieho tabletu sa teda aj vďaka cene stáva veľmi jednoducho kompaktný počítač, ktorý sa dá používať na všetky spôsoby. Je to teda ideálne zariadenie pre každého kreatívca, ktorý radšej používa dotyk ako TouchPad či myšku. Pozri sa sám, ako Apple dokonalo spracovalo reklamu na tento iPad. Ako to vidíš ty, je to kompaktný, dotykový počítač alebo zase len obyčajný tablet s klávesnicou?

https://youtu.be/1zPYW6Ipgok

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.