Spoločnosť Apple má v ponuke množstvo tabletov, z ktorých majú niektorí používatelia problém si vybrať. Najmenším modelom je 8,3″ iPad mini, ktorý si dnes predstavíme. Napriek jeho kompaktným rozmerom ponúka veľký displej, extrémny výkon a nesklamú vás ani jeho fotografie či kvalita displeja. Po zľave sa jeho nákup oplatí.

Ako sme už uviedli vyššie, iPad mini má 8,3″ displej s vysokým rozlíšením a krásnymi farbami. Zariadenie sa odomyká cez tlačidlo Touch ID vo vrchnej časti a k dispozícii má výkonný procesor A15 Bionic, ktorý nájdeme napríklad aj v iPhone 15. iPad mini je geniálnym zariadením pre deti, na cesty ale aj pre používateľov, ktorí chcú tablet, no nechcú príliš veľkú obrazovku, ktorá sa nepohodlne prenáša z miesta na miesto.

Štandardná cena za iPad mini nie je úplne nízka a začína až na hranici 649 € za základný model. Po kliknutí na tento odkaz však tablet získate už za 549 €, vďaka čomu ušetríte krásnych 110 €. Najlepšie na tom je, že ide o autorizovaného predajcu spoločnosti.

iPad mini poslúži aj ako herná konzola 

iPad mini
Zdroj: YouTube / Noah Herman / Craig’s Tech Talk

Aj keď si to veľa ľudí neuvedomuje, iPad mini je vlastne taká prenosná herná konzola od spoločnosti Apple. Vďaka kompaktným rozmerom sa pohodlne používa a ovláda a vďaka výkonnému procesoru máte k dispozícii najmodernejšie tituly v tej najvyššej možnej kvalite. Nemusíte sa obávať žiadneho sekania alebo trhania obrazu.

Rovnako tento tablet môžete využívať na prezeranie stránok, sledovanie videí alebo čítanie kníh. Tablet s váhou 293 gramov nie je ťažký a aj tak má k dispozícii veľkú, až 5 124 mAh batériu, ktorá mu zabezpečuje celodennú výdrž batérie na jedno nabitie. Rovnako podporuje aj 20 W rýchle nabíjanie.

Aby toho nebolo málo, výrobca použil v iPade mini aj kvalitnú 12 Mp zadnú kameru so schopnosťou nahrávať 4K video pri 60 FPS. Tablet má k dispozícii dokonca aj blesk, čo napríklad drahší iPad Air neponúka. Kvalitná je aj predná kamera či celkové spracovanie. iPad mini pôsobí vďaka hliníkovej konštrukcii mimoriadne exkluzívne.

iPad Air 5 ako alternatíva s väčším displejom 

iPad Air 5
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

Pokiaľ hľadáte predsa niečo väčšie, vybrať si môžete aj azda najlepší tablet súčasnosti v pomere cena / výkon. iPad Air 5. generácie má procesor M1, ktorý poznáme z počítačov Mac a rovnako ponúka 10,9″ Retina displej s vysokým rozlíšením a krásnym zobrazením. Zvyšok je veľmi podobný, ako na iPade mini.

Prečítajte si tiež  Tim Cook: "Ten najlepší iPhone ešte len príde"

Jedným z hlavných rozdielov je ešte štvorica reproduktorov na každej strane, ktoré zabezpečujú vynikajúci zvukový zážitok. Štandardná cena za iPad Air 5 je až 769 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 666 €, vďaka čomu slušne ušetríte. Za príplatok na úrovni 100 – 120 € oproti iPadu mini 6. generácie to možno aj stojí za zváženie. Čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -