Na internete je čoraz viac a viac horúcich informácií týkajúcich sa chystaného iPhonu 8, ktorý by mal byť kráľom mobilných zariadení pre tento rok. Okrem toho, že do neho Apple chce natlačiť hneď niekoľko vecí, na ktoré sa už teraz veľmi tešíme, mal by byť výkonnejší ako jeho súčasný brat, ktorý je najvýkonnejším zariadením v triede (iPhone 8 teda zrejme zvýši náskok). Na internete sa dnes objavili informácie o výkone. Sú však falošné!

Fake benchmark

Benchmark test, alebo pre niekoho možno test výkonu, je vykonávaný rôznymi aplikáciami na to, aby používateľ vedel, ako dobre je na tom dané zariadenie. iPhone 8 na tom bude očividne veľmi dobre, pretože už súčasný model 7 a 7 Plus má fantastický výkon a iPhone 8 určite zaostávať nebude.

- Reklama -

O pohonné ústrojenstvo sa v tomto prípade bude starať Apple A11 čip, ktorý bude minimálne štvorjadrový a operačná pamäť sa vyšplhá až na úroveň 4GB, čo tiež nie je najmenšia hodnota. Na internete sa objavili snímky z aplikácie Geekbench 4.0.2, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako iPhone 8 avšak pravdivá nebude.

Okej, pozrime sa na to trošku ináč. Začali sa dostávať na internet informácie o dizajne, pretože Apple očividne zahájilo výrobu zadného šasi, prípadne testuje jej možnosti, a tak sa s tým dostali von aj nejaké tie fotky či schémy. Z vlastných skúseností môžem povedať, že tieto fotky a schémy sa už veľmi od reality líšiť nebudú. Náš magazín to sleduje už 3 roky a vždy to tak dopadlo.

Tak či onak, ak aj niekde je nejaký poskladaný iPhone, určite nemá funkčnú verziu iOS a ak by aj mal, nedostal by sa do rúk nikomu, kto by na ňom stihol nainštalovať aplikáciu, otestoval telefón, urobil screenshot a ešte ho aj zverejniť na internete. To je skrátka nereálne.

Ak už aj nejaké reálne hotové iPhony 8 sú, tak sú skryté niekde hlboko v budovách spoločnosti Apple za veľkými betónovými múrmi a prístup k nim majú prísne len ľudia, ktorí sú na to kompetentní a ktorých by stálo viac ako len miesto, keby zverejnili takúto fotku. Nakoniec už len dodáme, že túto tému uzatvárame s faktom, že ide o podvrh. Ak aj niekde na internete nájdeš tento screenoshot a magazín či web ťa bude presviedčať o jeho pravosti, never tomu, v súčasnej dobe je na podobné zábery skrátka príliš skoro!

Geekbench - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.