Podľa serveru 9to5mac by mal Apple v novom iOS 8 predstaviť funkciu, ktorá by umožňovala zobrazovať dve aplikácie na displeji naraz,ako to má napríklad Microsoft Surface 2. Toto riešenie je samozrejme omnoho náročnejšie na celkový systém iPadu a najviac naň asi doplatí operačná pamäť RAM pri ktorej by zrejme došlo k výraznejšiemu navýšeniu ako v predošlých generáciách. Apple by týmto riešením zabil dve muchy jednou ranou, keďže by predstavil skvelý multitasking a zrejme by si zvýšil predaje nových zariadení. Doterajšie iPady poskytovali len 512mb pri lepšom 1024mb a nový náročnejší operačný systém by zrejme nezvládli.

Osobne však vidím toto riešenie skôr u údajne pripravovaného iPadu 12.9″ ako pri doterajších iPadov. Problém by v tomto prípade nebol zrejme vo výkone ale v ovládateľnosti hlavne pri najmenšom  iPade Mini kedže displej s uhlopriečkou 7,9″ nieje zrejme ideálny pre tento druh multitaskingu…

- Reklama -

Nech už Apple plánuje čokoľvek, dúfame že toto riešenie bude „friendly“ pre všetkých nadšencov jablkovej spoločnosti.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.