Je obdobie zimy, chladu, snehu či ľadu. Väčšina ľudí v tomto období zvykne byť čo najskôr doma, prípadne v teplých priestoroch, kde relaxuje niekoľko mesiacov, kým zase počasie nie je priaznivejšie na dlhšie výlety von či do prírody. To ale očividne neplatí pre krajinu neobmedzených možností. V Rusku berú zimu ako my bežný letný deň a okrem zaujímavostí z tejto krajiny chodí veľa rýbárov na ryby. Áno, aj v tomto ročnom období. Čert je ale sviňa a jednému rybárovi spadol do mrznúcej vody iPhone 7 Plus. Telefón však prežil!

V Rusku je možné všetko

Apple sa chváli, že jeho iPhone spĺňa normu IP67, teda pobyt pod hladinou vody v hĺbke jedného metra na 30 minút. To neznie ako najlepšia vodeodolnosť, ale očividne stačí na také bežné používanie. Čo nám ale nepovedalo je fakt, že hoci spĺňa len spomínanú normu, telefón zvládne oveľa viac.

Keď sa totižto v zime lovia ryby, ľudia musia vyrezať do zamrznutého jazera dieru, pretože je tu hrubá vrstva ľadu. Čo však robiť, ak do tejto vody spadne tvoj najnovší iPhone 7 Plus? Je to zariadenie, ktorého hodnota je okolo tisíc eur, a tu už sa oplatí rozmýšľať nad jeho vylovením. Najlepšie, ak máš kamaráta potápača, ktorý pre teba urobí čokoľvek.

Presne o tom je tento príbeh. Pod hrubou vrstvou ľadu mala voda sotva 4 stupne celzia, čo môžeme tiež označiť za veľmi, veľmi studenú vodu. Tak či onak, potápač na tretí pokus iPhone našiel a z vody ho vylovil. Keď telefón do jazera padol, údajne mal 35% baterky, akonáhle sa ho ale podarilo vyloviť, mal 19%.

A tým sme ti trošíčku prezradili, že telefón túto nechcenú návštevu pod hladinou bezproblémovo prežil. Pod vodou ale nebol ani zďaleka pol hodinu, ale hneď 13 hodín! To znamená, že Apple dosť precenilo určovanie toho, čo smartfón vydrží. Na druhej strane to ale netreba brať úplne vážne a na iPhone si dávať pozor. Tiež ho netreba zbytočne vystavovať vode. Je síce vodeodolný ale človek nikdy nevie!

#купель#iphone7#iphone7plus#Тест# сегодня позвонил друг попросил помочь достать со дна новенький IPhone 7+. Так вышло что во время ночной рыбалки он уронил нечаянно в лунку свой новенький IPhone 7+ телефон пролежал на дне реки 13 часов с 35 % зарядом батареи когда достал его, заряд батареи был 19 % , несмотря на то что температура воды была + 4 градуса. Ну и в завершение спасательной операции, я окунулся три раза так сказать смыл грехи???.

Video uverejnené používateľom Fedor (@emfedor1983),

Prečítajte si tiež  Aplikácia Patch dá automaticky tvojim fotkám hĺbku aj bez iPhonu 7 Plus
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.