Pokiaľ máte radi absurdné americké súdne konania, tento článok vás zrejme pobaví. Muž ucítil krivdu po tom, ako v roku 2018 zaniesol svoj iPhone 7 na reklamáciu do Apple Store (Louis Saint Louis Galleria). Firma istému Raevonovi Terrellovi Parkerovi odovzdala „nové“ zariadenie a práve za to ju teraz žaluje o 2 bilióny amerických dolárov. Vraj jeho iPhone zneužila na vývoj nového iOS 12.

Muž žaluje Apple o 2 bilióny dolárov

Ak ste si mysleli, že ste už počuli všetko, teraz zbystrite pozornosť. Apple zvykne pri reklamácii vymeniť zariadenia „kus za kus“. Má to samozrejme zmluvne zapísané vo svojich obchodných podmienkach a pokiaľ zákazník podstúpi reklamačný proces, musí s tým automaticky rátať.

Mnohí sa tešia, že na miesto pôvodného a používaného iPhonu dostanú repas, ktorý vyzerá ako nový. To však neplatí pre Američana Raevona Terrella Parkera.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Práve kvôli tomuto postupu žaluje Apple a chce od neho šialenú sumu peňazí. V roku 2018 zaniesol svoj iPhone 7 na reklamáciu s tým, že dostal „nové“ (repasované) zariadenie.

Jeho pôvodný smartfón však mal byť špeciálne upravený a obsahoval údajne funkcie, ktoré inžinieri spoločnosti Apple využili na vývoj operačného systému iOS 12.

Otestovali sme iPhone 7 s 32 GB pamäťou. Ako si vedie v roku 2020?
Muž žaluje Apple o 2 bilióny dolárov

Konkrétne sa malo jednať o vylepšenia na „úvodnej obrazovke načítania“ či v oblasti komunikácie s inými zariadeniami. Parker mal mať vo svojom iPhone taktiež funkciu, pri ktorej bolo možné uskutočňovať hromadné Face Time hovory.

Hodnotu tohoto „unikátneho“ iPhonu 7 si bývalý majiteľ ocenil na sumu 1 bilión amerických dolárov. Za využitie nápadov pre iOS 12 to bol potom druhý bilión (s tým, že ucítil aj psychickú ujmu). Zabudnúť by sme nemali ani na 900$, ktoré si Parker pýta za „prenájom“ svojho zariadenia. Suma sumárom, žaloba počíta s 2 biliónmi a 900 dolármi. Je úplne jasné, ako to napokon dopadne.

Niekedy by bolo možno dobré, keby súd skúmal aj psychické zdravie „žalujúcej strany“. Niečo podobné je predsa len absurdné a dosť to zaťažuje celý súdny systém. Čo si myslíte vy? Mal by Parker dostať 2 bilióny a 900 dolárov? Napíšte nám do komentára…

Muž žaluje Apple o 2 bilióny dolárov
Muž žaluje Apple o 2 bilióny dolárov
Prečítajte si tiež  Predaje iPhonu 12 lámu rekordy. Aj keď prišiel neskôr, prekonať môže minuloročné čísla
Môže ťa zaujímať
- Reklama -