iPhone je v súčasnosti najpoužívanejším mobilným zariadením na svete a to platí aj pre obyvateľov štátu New York, tu je iPhone jednoducho niečim, bez čoho si obyvatelia nevedia predstaviť ani jeden všedný deň. Pozornosť by ale mali zvýšiť predajcovia iPhonu. Za každý predaný iPhone môžu mať pokutu až $2500 ak prejde istý absurdný zákon zakazujúci jeho predaj!

Zákaz iPhonu!

V Amerike je možné všetko a pokiaľ by sme na tomto svete hľadali miesto, kde nájdeme tie najabsurdnejšie zákony na svete, pravdepodobne by sme prstom na mape skončili práve pri tomto kontinente. Hold, Američania sú takí a podobné zákony veľakrát vyznejú aj smiešne, no tento smiešne určite neznie. Práve naopak. Je dosť trápny a pokiaľ ho niekto schváli, pravdepodobne to bude hanba pre celý štát New York. “Múdri politici” sa totiž chystajú schváliť zákon, ktorý by mal zakázať predaj zariadení, ktoré nie je možné dešifrovať, medzi ktoré patrí napríklad iPhone či Galaxy S6.

- Reklama -

Znamenalo by to teda, že akonáhle by sa v tomto štáte predal nejaký iPhone, pravdepodobne by to znamenalo pre Apple pokutu okolo $2500 za každý kus, čo v konečnom dôsledku znamená stratu na každom zariadení $1800. Rovnako tak je na tom aj Kórejský výrobca Samsung, ktorý má tiež problémy s týmto kontroverzným zákonom. Netreba zabúdať na to, že pokiaľ by takýto zákon nakoniec prešiel, znamenalo by to asi celkový koniec pre iPhone v tomto štáte, pretože by riziko pokuty nevznikalo len pre Apple ale aj pre samotného predajcu, ktorý by ho ponúkal. Taktiež by mohlo dôjsť k problémom pri predaji iPhonu z druhej ruky. Ako to teda dopadne naozaj netušíme, no pokiaľ zákon prejde, dočká sa veľkej medializácie po celom svete!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.