Na internete vznikla počas dnešného rána fáma o tom, že nám Apple vymení baterku na istých kusoch iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus, ktoré trpia svojimi problémami. Sami tieto problémy poznáme tak, ako na iPhone 6S, tak aj na iPhone 6. Vieme teda, prečo sme o tejto informácii, ktorú navyše zverejnil renomovaný MacOtakara, pohotovo písali. Ako sa ale ukazuje, nebude to tak, ako sme si mysleli, bohužiaľ.

Problémy

O tom, že určité iPhony majú svoje problémy s baterkou samozrejme vieme poriadne dlho. Ja ako autor článku používam iPhone 7 rokov a za 7 rokov sa už naozaj dá odsledovať, ktoré modely boli vydarené, no a ktoré už trošíčku menej a práve taký iPhone 6 a 6S boli po stránke baterky dosť katastrofa.

- Reklama -

Nešlo totiž o výdrž. Tá bola prekvapivo dobrá, keďže do väčšieho zariadenia sa zmestí aj väčší akumulátor. Neustále vypínanie sa aj keď vonku nebolo -40 stupňov nás však proste nebavilo.

V zime by to bolo v pohode, ale v lete to už bol vážny problém a naozaj sme sa na Apple hnevali. Keď nám teda ráno MacOtakara prezradil, že sa možno dočkáme výmeny baterky na iPhone 6, boli sme radi (aj keď už tieto zariadenia nepoužívame ale vieme, že ich používajú milióny používateľov po celom svete a niečo podobné by skrátka dávalo zmysel). Ako sme sa ale tešili, tak nás radosť prešla a to po správe, ktorú vydal AppleInsider.

iPhone 6 - svetapple.sk

Žiadna výmena

Žiaľ, ako si už isto pochopil aj z nadpisu článku, žiadna výmena sa konať nebude a nejde o teóriu, ale o skutočnú informáciu priamo z Apple, ktorá bola renomovanému magazínu doručená (pravdepodobne neoficiálnou cestou).

Jablková spoločnosť sa jednoducho nechystá na ráznu výmenu bateriek pri svojich iPhonoch, pretože na to nevidí zo štatistického hľadiska dôvod. Vraj grafy neukazujú, že by mali vybrané modely iPhonu 6 v rôznych šaržách väčšiu poruchovosť ako ostatné.

Majitelia, ktorí majú teda problémy s baterkou sa musia obrátiť na výmenu buď oficiálnou cestou, ktorá v Amerike stojí mastných $149 dolárov a u nás v prepočte určite nie o veľa menej, alebo neoficiálnou cestou.

U nás stačí pri zlej baterke skočiť do neautorizovaného servisu, napríklad ku nášmu partnerovi PCexpres. Teraz sme ho tu ani nespomenuli preto, lebo je to náš partner, ale osobne mám skúsenosť ako dokázali chalani vymeniť baterku či rozbitý displej na počkanie a pokiaľ by som mal niekoho odporučiť, kto má kvalitný prístup a finančne ťa nezruinuje, je to práve táto firma. Na našej stránke v menu máme dokonca aj stránku servis, kde sa už dozvieš viac čo sa tvojho zariadenia týka. Poškodená baterka na iPhone 6 ťa vyjde na prijateľných 47 eur, čo si myslím, že sa vzhľadom na ceny ostatných oplatí.

iPhone 6 - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here