Koronavírus zasiahol celý svet a spôsobil problémy, ktoré aj dva a pol roka po vypuknutí pandémie pociťujeme na vlastnej koži. Veľké technologické spoločnosti pri tom nie sú výnimkou. Napríklad Apple teraz musí riešiť nepríjemnosti v Číne.

Továreň spoločnosti Foxconn, ktorá sa nachádza v Zhengzhou a zameriava sa na výrobu iPhonov zaznamenala nové prípady nákazy ochorením covid-19. Keďže v krajine sú veľmi prísne pravidlá v súvislosti s koronavírusom, výroba musela byť okamžite pozastavená. To však nie je najväčší problém.

Hoci je pre Apple zastavenie produkcie nepríjemnou komplikáciou v najdôležitejšom období celého roka, firma sa musí vysporiadať aj so zamestnancami, ktorí doslova utekajú cez ostatný plot. Nechcú zostať v povinnej karanténe.

Prísne opatrenia v Číne, ktoré zastavili výrobu iPhonov

Foxconn Apple
Zdroj: Reuters

V Číne nič nenechávajú na náhodu a preto aj pri menších počtoch nakazených zatvárajú celé okresy či mestá. V prípade továrne je teda uzavretie jej areálu úplne normálne a očakávané. Zamestnanci tu dokonca majú všetko čo potrebujú, aby vydržali niekoľko dní karantény. Sú tu ubytovacie jednotky, strava či hygienické zariadenia.

Popravde to ale Číňanom nestačí a tí chcú stráviť svoju karanténu doma alebo sa jej úplne vyhnúť. Problém je však v tom, že akonáhle preskočia plot fabriky, najbližšie mesto sa nachádza 100 kilometrov od nich. Navyše úrady na základe osobných údajov veľmi rýchlo zistia, kto sa vyhol karanténne a kto nie. Neprispôsobiví pracovníci teda môžu mať problémy, ktoré ich dobehnú spätne.

Uvidíme, do akej miery bude mať celá táto situácia vplyv na dostupnosť iPhonov. Ako iste viete, lacnejšie modely 14 / 14 Plus sa dajú kúpiť bez väčších problémov, avšak na verzie 14 Pro a 14 Pro Max sa čaká pokojne aj týždne. Ak sa niekde v Číne zasekne výroba, tento čas sa môže ešte predĺžiť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Obľúbený iPhone 11 kúpite na Alze či Mall za menej ako 499 €. Pozor, ponuka je časovo obmedzená

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -