Spoločnosť Apple sa konečne po niekoľkých rokoch rozhodla, že jej iPad potrebuje vylepšený fotoaparát a kameru a tak sa iPad Air druhej generácie konečne dočkal poriadneho čipu. Vzhľadom na to, že pochádza pravdepodobne z iPhonu 5S, ide o celkom slušné náčinie na natáčanie amatérskych filmov, čo si v Apple veľmi dobre uvedomujú a tak spravili jednoduchú reklamu!

Apple – make a film with iPad

Názov reklamy hovorí za všetko a vlastne vystihuje úplne všetko čo sa v nej vyskytne. iPad Air 2 dokáže nahrávať cez svoj 8 megapixelový čip FUllHD video a tí z nás, čo ho už mali tú možnosť vyskúšať, nám určite dajú za pravdu, že oproti iPadu Air prvej generácie či iPadu mini ide o veľký posun vpred. Práve preto môže iPad pokojne slúžiť ako  amatérske náčinie na natáčanie filmov.

Nová reklama teda ukazuje, že sa dá tablet využiť veľmi zaujímavo aj v praxi, nielen na prezentačných videách spoločnosti a že kvalitnejší fotoaparát tu nie je len tak. Celá reklama má 60 sekúnd a svojim slovom ju doplnil Martin Scorsesy so svojim zahajujúcim prejavom z roku 2014 na NYU Tisch School of the Arts. Navyše nadväzuje na poslednú reklamu spred dvoch týždňov, kde bol iPad prezentovaný ako skvelý nástroj na tvorenie hudby!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.