Hodinky Apple Watch sú naozaj zaujímavý produkt, ktorý je pomerne dosť populárny vo svete aj napriek tomu, že ich ľudia príliš nepotrebujú. V súčasnosti sa predávajú v dvoch verziách a to ako Series 1 a Series 2. Tento rok by mali ale doraziť aj hodinky s označením Series 3. Pôjde o 3. generáciu, ktorá príde v dvoch verziách a pravdepodobne vymaže z ponuky predošlé modely (series 1,2)!

Apple Watch Series 3

September bude poriadne nabitý, nakoľko by sme sa nemali dočkať len troch nových iPhonov ale aj nových hodiniek Apple Watch Series 3, ktoré prídu v dvoch verziách a kto vie čoho ešte všetkého, o čom zatiaľ ani len netušíme. Ako sme už informovali, hlavná výsada nových hodiniek bude tá, že budú môcť fungovať samostatne vďaka stálemu pripojeniu na internet pomocou LTE. Ako sa ale ukazuje, nebude to nutnosť, nakoľko Apple predstaví dve verzie Apple Watch Series 3 a rozdiel bude práve v podpore LTE. Pokiaľ si sa teda bál, že by ti stále mobilné pripojenie uberalo veľa baterky aj napriek tomu, že by si ho nepotreboval a chcel by si Apple Watch Series 3, nebude to žiaden problém.

- Reklama -

Rozdiel bude teda v cene a očakávame tu približne $100 tak ako je to napríklad pri iPade. Predpokladá sa tiež, že Apple veľmi dizajn meniť nebude, respektíve ak sa dočkáme nejakej príjemnej zmeny, možno len ľahkej ale tvar ostane rovnaký tak isto ako veľkosť displejov, teda 38-42mm. Taktiež ostane rovnaké pripájanie remienkov, teda systém, vďaka ktorému budeš môcť na Apple Watch Series 3 používať rovnaký remienok ako napríklad na prvé Apple Watch z roku 2015. Predpoklady hovoria, že od predstavenia do konca roku 2017 Apple bude schopné predať 8-9 miliónov kusov Apple Watch Series 3.

Zariadenia, ktoré bude mať stále pripojenie na internet by mali predstavovať asi 35-40% celkových predajov, no a zvyšok bude zase verzie bez LTE. Apple by malo tým pádom počas tohto roka predať približne 18 miliónov hodiniek Apple Watch, čo nám predstavuje až 70% medziročný nárast a predpovedá to ešte úspešnejší budúci rok. Máme sa teda evidentne na čo tešiť, nakoľko sa v tomto smere ešte spoločnosť má kam posunúť a technológiu môže využiť naozaj zaujímavými spôsobmi!

iPhone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.