Spoločnosť Apple mala ešte pred pár rokmi úplne inú stratégiu pri predstavovaní nových smartfónov. Dlhoroční fanúšikovia si pamätajú, že každý rok sme sa nedočkali nového číselného označenia modelu, ale dialo sa to až v priebehu dvoch rokov. Pomedzi ne potom prichádzali modely s označením „S“.

Posledný iPhone, ktorý mal toto písmenko v názve, bol iPhone XS a iPhone XS Max v roku 2018. Od tej doby sa Apple na tento typ označovania úplne vykašľal a žiaľ už to vyzerá tak, že sa ku nemu nikdy nevráti.

Aj keď teda iPhone 15 bude po vizuálnej stránke podobný, ako iPhone 14, nebude sa volať iPhone 14S. Dôvod je pochopiteľný.

V minulosti totiž portfólio smartfónov, ktoré technologický gigant z Cupertina rok čo rok predstavoval nebolo také komplikované, ako dnes.

Prečo Apple nepredstaví iPhone s označením „S“? Tu je vysvetlenie 

iPhone 15
Zdroj: PhoneArena

Spomeňme si napríklad na rok 2015, kedy prišiel na trh iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Smartfón sa predával v dvoch veľkostiach so 4,7″ a 5,5″ displejom a v ponuke sa nebolo tak náročné zorientovať.

Dnes ale Apple predstavuje minimálne štyri nové zariadenia každý jeden rok a aby toho nebolo málo, občas ich doplní aj o dostupný model iPhone SE.

Napríklad v roku 2022 Apple začalo predávať dva lacnejšie modely iPhone 14 a iPhone 14 Plus a dva drahšie modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Ešte niekoľko mesiacov pred nimi predstavilo aktualizovaný iPhone SE 3 s podporou 5G a čipom A15 Bionic.

REKLAMA

Označovanie písmenkom „S“ by dávalo zmysel vtedy, keby už samotná generácia nebola rozdeľovaná na lacnejšie a drahšie „Pro“ prevedenia. Ľudia by v tom mali chaos a pravdepodobne by to neprospelo ani záujmu o tieto modely. Vymeniť iPhone 14 za iPhone 15 znie v našich hlavách jednoducho lepšie, ako vymeniť iPhone 14 za iPhone 14S.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavil iOS 15
Môže ťa zaujímať
- Reklama -