Apple je známa spoločnosť jednak tým, že vyrába a predáva tie najfantastickejšie produkty na celom svete. Na strane druhej to ale nie je všetko a okrem toho, že daný produkt najprv vyrobí, neskôr ho aj poriadne spropaguje vydarenou reklamou. Presne takéto reklamy prichádzajú dnes a ich hlavným účelom je vyzdvihnúť 3D Touch a Live Photos. Majú v sebe všetko, čo na Apple reklamách milujeme.

Nové fantastické reklamy od Apple na iPhone 6S!

Hoci máme radi Apple a používame množstvo produktov spoločnosti každý deň, nie sme zaslepené ovce a prinášame konštruktívnu kritiku aj na túto spoločnosť. Aby to teda nevyzeralo tak, že Apple len ospevujeme.

Jeho reklamy však skutočne zbožňujeme, pretože sú krátke, veľmi jednoduché, nezaťažujú nás informáciami, ktoré nás nezaujímajú a väčšinou majú v sebe aj štipku humoru. Je príjemné pozerať ich a to myslíme skutočne od srdiečka.

Najnovšie Apple vydalo niekoľko reklám na iPhone 6S, ktoré konkrétne propagujú funkciu 3D Touch, vďaka ktorej sa dá celý smartfón ovládať podstatne rýchlejšie a jednoduchšie. Hoci nás, v našej redakcií 3D Touch nijakým spôsobom neohúril, pravda je taká, že ho napríklad pri písaní používame stále.

Prvá reklama ukazuje presne to, o čom sme písali. Poukazuje predovšetkým na rýchlosť celého zariadenia po tom, ako ho človek ovláda slabším a silnejším stlačením na displej. V reklame je vyobrazených aj množstvo funkcií, ktoré 3D Touch ponúka, rôzne prechody, náhľady či výhoda pri písaní.

https://youtu.be/oU-_O9gslgo

Okrem tejto reklamy však pribudla ešte jedna a to konkrétne taká, ktorá propaguje Live Photos. Presne to je tá funkcia, ktorá z tvojho obrázku urobí “Gifko” so zvukom a zachytí tak viac, ako by si čakal. Je to vlastne také príjemné krátke video. Vďaka tomuto by mali byť tvoje fotografie akési živšie a rovnako tak aj spomienky, ktoré fotografie prinášajú.

V tomto prípade sa nám reklama naozaj páči ale ak máme pravdu povedať, Live Photos máme neustále vypnuté a to predovšetkým z dvoch dôvodov. Je síce pekné pripomenúť si daný záber aj neskôr, no žiaľ zaberá to príšerne veľa miesta, ktoré treba nejako šetriť, najmä ak má človek len základný 16GB model.

Druhý problém Live Photos je ten, že po jeho zapnutí sa mierne stráca kvalita fotiek a menia sa napríklad farby. Kedysi sme o tom napísali aj článok, no tento text píšem z osobnej skúsenosti, kedy som bol až nepríjemne prekvapený, že ja, nevšímavý človek som si takúto vec všimol. Nech už to je teda akokoľvek, Live Photos potrebuje ešte vylepšiť, zatiaľ si ale môžeš pozrieť výbornú reklamu od Apple, ktorá ho propaguje!

https://youtu.be/YRRBs71p7II

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here