Server Appleinsider získal od svojich, vraj veľmi dôveryhodných zdrojov, naozaj zaujímavé informácie ohľadom iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus. Medzi novinky, ktoré by malo Apple v nových iPhonoch predstaviť patrí napríklad aj technológia Force Touch, ktorý reaguje na silu tlaku vášho prsta na dotykové sklíčko. Túto technológiu využije Apple aj v hodinkách Apple Watch!

2 Veľkosti

Podľa zdroja sa máme tento rok tešiť na dve veľkosti Jablkovéjho iPhone. Bude nimi opäť 4,7″ a 5,5″. Je to teda dobrá správa pre tých, ktorým súčasná veľkosť vyhovuje. Čo však tí, ktorí chceli 4″? Tí majú podľa serveru tento rok smolu, keďže Apple predstaví nástupcu modelu 5S so 4″ displejom najskôr v roku 2016 (ak vôbec). Taktiež sa nezmení ani dizajn nových iPhonov. Pokiaľ by aj nastali nejaké zmeny, vraj budú len konštrukčné a v prípade dizajnu len veľmi minimálne.

- Reklama -

iphone_6_iphone_6_plus_backs_hands_on

Force Touch a hmatová odozva

iPhone 6S ponúkne Force Touch rovnako ako hodinky Apple Watch ešte tento rok. V prípade iPadov si na túto technológiu vraj ešte počkáme. Pokiaľ sa nad tým ale zamyslíme, práve iPady sú zariadeniami, na ktorých by sme niečo takéto využili (napr. pri kreslení). Apple však chcelo použiť Force Touch už pri iPhone 6, no nastali problémy s kalibráciou displeja a tak ju radšej odložila. Je viac než možné, že niečo podobné mohlo nastať aj na iPadoch!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Okrem Force Touch by sme mali v iPhone 6S vidieť aj hmatovú odozvu, ktorá by po dotyku na displej jednoducho dala používateľovi najavo formou jemnej vibrácie, že danú, dajme tomu ikonku, stlačil. Túto funkciu by mohli vo veľkom v&užívať aj napríklad používatelia so zrakovými problémami.

Podľa zdroja sa tento rok vraj nedočkáme ani dvoch šošoviek fotoaparátu, o ktorých sa prednedávnom vo veľkom hovorilo. Dôvodom má byť najmä fakt, že na dizajn iPhonu 6 sa jednoducho nehodia a na tele zariadenie pre ne nie je miesto. Práve preto sa ich dočkáme až najskôr v roku 2016!

Apple iPhone 6 s dvoma šošovkami fotoaparátu! - svetapple.sk
Apple iPhone 6 s dvoma šošovkami fotoaparátu! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.