Spoločnosť Apple nám predstavila iPhone 15 a iPhone 15 Pro, pri ktorých zdôraznila, že ani v jednom prípade nedošlo ku výraznému zlepšeniu výdrže batérie. To všetko napriek tomu, že niektoré modely sú výrazne hrubšie a tiež ponúkajú oveľa výkonnejšie a úspornejšie procesory.

Žiaľ, spoločnosť Apple nezverejňuje presnú kapacitu batérie v mAh nikde na svojich internetových stránkach a ani v technických parametroch zariadenia. Presne preto sa musíme v tomto prípade spoľahnúť na zistenia portálu MySmartPrice, ktorý sa ku týmto údajom dostal. V prvom rade je dôležité poznamenať, že každý iPhone 15 má väčšiu batériu, ako jeho predchodca iPhone 14. Zvýšenie však nie je v žiadnom prípade také drastické, ako sa očakávalo.

Pred predstaveném zariadenia sa totiž hovorilo o tom, že kapacita akumulátorov sa môže navýšiť až o 10 – 15 % v závislosti od modelu. Teraz však vieme, že sú to skôr jednotky percent.

Aj tak je to však lepšie, ako keby Apple v tejto oblasti neurobilo vôbec nič. Spolu s úspornejšími čipmi môže byť reálna výdrž batérie lepšia, než pri iPhone 14 / 14 Pro. Na to si však ešte budeme musieť počkať do prvých testov.

iPhone 15 kapacita batérie (mAh)

iPhone 15
Zdroj: Apple

No a akú to má iPhone 15 vlastne kapacitu batérie v mAh? Aby ste v tom mali lepší prehľad, rozpísali sme to nižšie. Hodnota v mAh v zátvorke vyjadruje rozdiel oproti akumulátorom, ktoré boli použité v štvorici smartfónov iPhone 14 minulý rok.

  • iPhone 15: 3 349 mAh (+ 70 mAh)
  • iPhone 15 Plus: 4 383 mAh (+ 58 mAh)
  • iPhone 15 Pro: 3 274 mAh (+ 74 mAh)
  • iPhone 15 Pro Max: 4 422 mAh (+ 99 mAh)

Ako teda môžete vidieť sami, každá jedna verzia iPhonu 15 si o čosi prilepšila, pričom najmenej to bolo citeľné pri iPhone 15 Plus (o 58 mAh) a najviac pri iPhone 15 Pro Max (o 99 mAh). Nakoľko sú však moderné titánové verzie hrubšie (viac sa o tom dočítate v článku, kde sa venujeme presným rozmerom iPhonu 15 Pro), úprimne sme očakávali výraznejšie rozdiely.

Aj tak sme, ale presvedčení, že spolu s procesormi A16 Bionic a A17 Pro, ktoré sú produkované 4 nm a 3 nm výrobným procesom budú mať nové iPhone 15 extrémne priaznivú výdrž batérie. Až testy, ale rozhodnú či dokážu poraziť konkurenčné Androidy a hlavne svojich predchodcov.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Ktorá reklama bola najlepšia? (2/3)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -