Hneď potom, ako Apple predstavilo nový iPad Air 2, ktorého hrúbka je len 6,1 mm, v redakcií nás napadla len jedna jediná vec. Ako na tom bude ultratenké zariadenie s výdržou batérie? Predsa len s milimetrami ubudla aj kapacita ináč výbornej batérie. Rovno vám povieme, že je to horšie, no nie len pri najtenšom tablete sveta, ale aj pri menšom iPade mini 3!

Menšia kapacita

Nový iPad sa z dôvodu zmenšenia svojej celkovej hrúbky neubránil ani zmenšeniu kapacity batérie. Tá má po novom 7340 mAh, čo je o rovných 17% menej, ako v prípade iPadu Air prvej generácie – 8820 mAh. pokiaľ sa pozrieme na zverejnený graf, zistíme že nový iPad Air vydržal plne zapnutý 7 hodín a 27 minút. Je to síce dosť ale od spomínaných hodnôt samotným Applom ( 10 hodín) to má stále ďaleko. Veď minuloročný iPad Air vydržal v teste 8 hodín a 38 minút, čo je o celú hodinu a 11 minút dlhšie!

vydrz

Záhadný iPad mini 3

Pri menšom iPade však narazíme na ešte výraznejšie rozdiely vo výdrži. Tak napríklad iPad mini s retina displejom (2) vydržal plne nabitý celých 8 hodín a 28 minúť. Jeho nová generácia, ktorá je prakticky totožná s tou staršou, však vydrží len 6 hodín a 53 minúť čo je až o hodinu a 35 minút menej. V prvom prípade je úbytok batérie celkom logický, no v príde druhom zostáva obrovskou záhadou. Kde sa stratila energia?

ipad-mini-3

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.