Dark Mode je mimoriadne populárny režim a používatelia po celom svete chvália Apple za to, že ho po rokoch pridalo do iOS 13. Ako sa však ukazuje, v nástupcovi (iOS 14) môže byť ešte prepracovanejší. Firma by mohla zmeniť dizajn všetkých ikoniek do tmavej verzie.

Apple naznačuje, že by mohlo zmeniť ikonky appiek pre Dark Mode v iOS 14.

O operačnom systéme iOS 14 toho zase tak veľa nevieme. Okrem iného môžeme povedať, že ho v Cupertine testujú úplne novým spôsobom. Tak isto sme sa dopočuli, že príde na všetky zariadenia, na ktorých bol doteraz dostupný a podporovaný iOS 13. Ako sa však zdá, Apple pre nás tají a pripravuje ešte jednu novinku. „Prekecol“ ju ale nový patent.

Ochrana známka, ktorú firma získala zobrazuje jedinečný dizajn aplikácia Apple Music v Dark Mode. Samozrejme, že patent nepopisuje to, na čo by mala táto appka slúžiť. O tom môžeme len polemizovať. Ide tu len výhradne o tmavý dizajn. Vzhľadom ale na špekulácie o možnom vylepšení Dark Mode pomocou nových ikoniek aplikácii nám to celkom dobre zapadá do pomyselnej skladačky.

Musíme ale pripomenúť, že veľmi podobné (ak nie skoro rovnaké) logo už spoločnosť Apple používa. Konkrétne slúži pre službu Apple Music For Bussines. Firma novinku predstavila ešte minulý rok. Je to spôsob akým môžete priniesť známe piesne do obchodnej prevádzky alebo napríklad reštaurácie či kaviarne. Apple požiadalo o ochrannú známku na tento dizajn v USA ale aj v Číne.

Apple naznačuje, že by mohlo zmeniť ikonky appiek pre Dark Mode v iOS 14.
Apple naznačuje, že by mohlo zmeniť ikonky appiek pre Dark Mode v iOS 14.

Akoby vyzeralo, keby bol Dark Mode aplikovaný aj na dizajn appiek od Apple?

S týmto nápadom po nových informáciach prišiel magazín Macobserver, ktorý nám ukázal ich dizajn. Ako môžeme vidieť aplikácie vyzerajú veľmi zaujímavo a v podstate nám neprekáža, že majú použitú kontrastnú farbu bielej. Tak isto je to výhodné aj pre výdrž batérie. Ako isto viete, Dark Mode ju dokáže zásadne ušetriť na OLED displejoch.

Otázne ale v tomto prípade ostáva to, či by používateľom nerobila každodenná zmena zmena problémy. Myslíme to samozrejme po stránke orientácie v systéme. Predsa len mnohé appky poznáme podľa farieb a umiestnenia.

Ak by farby menili minimálne raz za deň, mohlo by to byť trochu mätúce. Je to ale len taká naša teória, ktorá nemusí znamenať v praxi absolútne nič. Čo si o tom myslíte vy? Privítali by ste takúto novinku alebo nie?

Prečítajte si tiež  iPhone 13 trpí problémami vo výrobe. Dôvodom je nová technológia
Apple by mohlo zmeniť ikonky appiek pre Dark Mode v iOS 14.
Apple by mohlo zmeniť ikonky appiek pre Dark Mode v iOS 14.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.