Apple by malo predstaviť iPhone 6S už v septembri tohto roka a už dlhšiu dobu sa šepká o vizuálnych zmenách vo farbe zariadenia. Teda, ono to doteraz neboli ani tak zmeny ako rozšírenie palety farieb o rúžovú, ktorá by mala byť určená pre ženy. Po novom sa však začínajú objavovať aj informácie o tom, že nový iPhone ponúkne tmavšiu vesmírnu šedú tak, ako je to v prípade nového 12″ MacBooku a hodiniek Apple Watch a ono to celkom dáva zmysel. 

Space Gray/Black

S príchodom iPhonu 5S svet spoznal úplne novú farebnú kombináciu Space Gray, ktorá je vlastne nástupcom klasickej čiernej (black), ktorú sme poznali z iPhonov doteraz. Táto kombinácia je veľmi zaujímavá v tom, že ju jedni milujú a iní nenávidia. Niekomu totiž Apple odobralo milovanú čiernu a niekomu spravilo pekný kompromis medzi bielym (silver) a čiernym iPhonom. Space Gray je podľa nášho názoru naozaj vydarený odtieň a dostal sa aj medzi iPady či iné produkty. V poslednej dobe však spoločnosť mierne stmavila tento odtieň a farba dostala viac čiernej, odtieň je podstatne tmavší. Ukazuje sa to na Apple Watch Sport či MacBooku 12″ s retina displejom.

- Reklama -

Práve tu sa dostávame k bodu, kedy môžme predpovedať, že Apple bude takto postupovať aj pri najnovšom iPhone, ktorý dostane pozmenenú farbu a zároveň by to mohla byť jedna z vecí, ktorá ho bude odlišovať od klasickej 6-tky. Rovnako to totiž urobil 2 roky dozadu, keď odlíšil 5S od 5 práve farbou Space Gray a pridal aj zlatú variantu Champagne Gold. Tentokrát by sme sa mohli dočkať tmavšej farby Space Black a taktiež ružovo-zlatej Rose Gold. Všetko je to však len v rovine špekulácií a nevieme, aký iPhone Apple nakoniec prinesie!

Takúto farbu by mohol mať aj nový iPhone 6S (fotka je z prezentačného videa iPhonu 6, ktorý na nej vyzerá akosi čiernejšie, než v skutočnosti je) - svetapple.sk
Takúto farbu by mohol mať aj nový iPhone 6S (fotka je z prezentačného videa iPhonu 6, ktorý na nej vyzerá akosi čiernejšie, než v skutočnosti je) – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.