Apple minulý rok predstavilo celkovo 3 nové iPhony. Boli nimi modely iPhone 8, iPhone 8 Plus no a napokon vrcholový produkt, iPhone X. Všetky 3 modely prišli s niečim novým a niekde dokonca aj niečo zmizlo. Hovoríme konkrétne o poslednom menovanom, ktorý prišiel len v 2 farebných variantoch. To by sa malo zmeniť a tento rok by mal priniesť tretiu verziu, ktorá bude patriť k tým najžiadanejším.

iPhone X Gold

Tento rok Apple zvolilo pomerne rozličnú taktiku ako po iné roky. Zatiaľ čo bol napríklad taký iPhone 7 vo finále ponúkaný až v 6 farebných kombináciách (Black, Jet Black, Silver, Gold, Rose Gold a RED), tohtoročné “osmičky” prišli len v troch prevedeniach. Bavíme sa o verzí Space Gray, Silver a Gold. Dôvodom bolo možno aj to, že okrem týchto dvoch telefónov prišiel aj model X. Apple možno chcelo zminimalizovať náklady na iPhone 8 a iPhone 8 Plus a tak ho ponúklo len v tých najžiadanejších verziách. Čo ale spomínaný model X?

- Reklama -

Ani ten neprišiel s práve širokou ponukou farieb. Dokonca by sme boli povedali, že sa tu Apple držalo starej známej klasiky ešte z minulosti, kedy sme mohli iPhone kúpiť buď to čierny, alebo biely. Model X je dnes dostupný len vo verzii Space Gray (teda čiernej) a Silver (teda bielej). Do budúcnosti by sa ale malo všetko zmeniť. Ako nás informoval portál 9to5mac Apple by malo priniesť aj zlatú variantu pre svoj vrcholový model, teda nástupcu iPhonu X. Ten by ma. prísť tiež vo väčšej verzii, s názvom iPhone X Plus. Zlatá farba by mala byť súčasťou oboch z nich. Kam sa ale nedostane bude iPhone 9 s 6,1″ displejom, ktorý neprinesie ani technológiu OLED. Práva tento model by mal byť dostupný v tých farbách, v ktorých je dostupný dnešný iPhone X.

Tu žu pravdepodobne ani nejde tak o “okresanie” nákladov ako o to, ponúknuť zákazníkovi v prípade drahšieho modelu o čosi viac vo forme zlatej verzie. Uvidíme, ako budú nové iPhony vyzerať. Špeciálne sme potom zvedaví na kovový rámček, ktorý bude musieť byť nejakým spôsobom pozlátený (aj keď nie pochopiteľne skutočným zlatom).

Možno, že aj nejako takto by mohol iPhone X Gold vyzerať - svetapple.sk
Možno, že aj nejako takto by mohol iPhone X Gold vyzerať – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here