Takto vyzerá iPhone X za $160!

0

iPhone X je momentálne vrchol ponuky spoločnosti Apple čo sa mobilných telefónov týka. Počas minulého roka sa ho podarilo celosvetovo predať až 29 miliónov kusov, čo je napriek vysokej cenovke až neuveriteľné číslo. Tak či onak, nie každý je ochotný dávať za telefón tak vysokú sumu. Mnohí by ale niečo ako iPhone X chceli. Pre nich je tu potom plagiát v podobe Oukitel U18. Vážne ho ale ľudia budú chcieť?

Oukitel U18

Pokiaľ niekto potrebuje iPhone X, ale nie je zaň ochotný zaplatiť cenu požadovanú Applom, pravdepodobne nemá na výber a musí siahnuť po niečom, čo iPhone X len pripomína (a to zďaleka). Dnes ti predstavíme Oukitel U18. Zariadenie, ktoré kopíruje predovšetkým dizajn Applu, no nájdu sa tu aj prvky Samsungu a LG. Dopredu uvádzame, že tento čínsky telefón ešte nie je v predaji, toho sa ale dočká už onedlho. Zatiaľ si ho môžeš ale predobjednať. Cena $160 je poriadne nízka!

O zariadení:

Pokiaľ sa pozrieme na dizajn tohto zariadenia zistíme, že nejde len o okopírovanú prednú časť displeja tak, ako to má model X. „Brada“ zariadenia pripomína nové Samsungy, no a na zadnej strane potom nájdeme výrazné tlačidlo inšpirované smartfóny od LG. (schováva sa tu Touch ID). Je celkom sranda, že kontroverzný výrez na vrchnej strane (Apple), výrazný okraj na tej spodnej (Samsung), no a tlačidlo na zadnej strane (LG) sú veci, čo používatelia na originálnych zariadeniach asi najviac kritizujú. Prečo ich teda výrobca spojil do jedného produktu? Ťažko povedať, možno chcel mať najnenávidenejší smartfón na svete.

Všetko chcel však zachrániť minimálne obrovskou baterkou. Tá má kapacitu neskutočných 4000 mAh. Telefón teda vydrží bez problémov aj niekoľko dní. Len tak pre zaujímavosť, v minulosti táto firma debutovala so zariadením, ktoré malo kapacitu batérie až 10 000 mAh.

Displej dokonalo kopíruje iPhone X - svetapple.sk

Displej dokonalo kopíruje iPhone X – svetapple.sk

Čo sa týka materiálov, vzadu nájdeme obyčajný plast. Na sklo tak, ako to má iPhone či Samsung teda môžeme rýchlo zabudnúť. Rovnako tak môžeme zabudnúť aj na zafír použitý na šošovke fotoaparátu, ktorý dokáže zabrániť škrabancom. Z krajov ale telefón obklopuje veľmi príjemný kovový rámik.

Z prednej strany na nás číha displej s uhlopriečkou 5,8″. Je to rovnaká uhlopriečka, akú ponúka iPhone X. Rozlíšenie sa ale žiadnemu modernému zariadeniu ani len nepribližuje. 1512 x 720 skutočne odpovedá nízkej cene tohto produktu. Sklo, použité na obrazovku je po okrajoch zaoblené presne tak, ako to má Apple na iPhone už od roku 2014. Telefón má až dva spôsoby ochrany. Prvou je senzor otlačkov prstov umiestnený na zadnej strane, druhou je skener tváre. Ten sa nachádza vo výreze v displeji, avšak kvalitou sa ani len zďaleka nemôže konkurovať tomu, ktorý používa Apple.

Ďalšou vecou je procesor MediaTek, ktorý pracuje na frekvencii 1,5 GHz. Na fotky tu slúži 16-megapixelový fotoaparát s dvojitou šošovkou. Netreba sa ale nechať rýchlo oklamať vysokým rozlíšením. Kvalita fotiek môže byť veľmi nízka. Cena po skončení predobjednávok stúpne. Nebude to ale nič dramatické – telefón bude stáť $180.

Verdikt

Na začiatku sme sa zmienili, že ide o plagiát iPhonu X, ale pravda je taká, že nekopíruje len produkty od Applu. Výrobca chcel očividne zaujať všetkých, a tak si od každého ukradol niečo. Tak či onak, kupujúci tohto zariadenia nesmú zabúdať na to, že iPhone má svoje špecifické kvality, pre ktoré je tak populárny. Tie s týmto zariadením určite nikdy nezískajú. Navyše zo zadnej strany ani obľúbený cupertinsky smartfón nepripomína. Nič na tomto smartfóne jednoducho nie je také kvalitné, ako na produktoch Apple.

Výrobcovia sú veľmi sebavedomí, no netreba zabúdať ani na to, že trh je skutočne obrovský a predať 1000 takýchto smartfónov za rozumnú cenu určite nebude väčší problém.

 

OUKITEL U18 - svetapple.sk

OUKITEL U18 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk