Apple nám malo už počas tohto roka priniesť na trh zariadenie, ktoré bude najväčším z celej ponuky iPadov, veď malo ísť o 12,9″ tablet. Dnes sa však dozvedáme niekoľko naozaj podstatných zmien, medzi ktoré patrí napríklad nová uhlopriečka zariadenia, či nové riešenie umiestnenia senzora odtlačkov prstov Touch-ID!

Displej

Najnovšie špekulácie nám prezrádzajú, že nový iPad Pro bude mierne pozmenený oproti pôvodným plánom. Už mal byť totiž predstavený a dokonca v predaji, no veľký záujem o iPhone 6 Plus spôsobil, že Apple muselo jeho výrobu posunúť. Nový iPad by mal byť tým pádom predstavený až začiatkom budúceho roka, no s niekoľkými zásadnými zmenami. Tou prvou je určite displej, ktorý neponúkne 12,9″ ako to bolo plánované ale 12,2″, rovnako, ako jeho budúci a zároveň najväčší konkurent od Samsungu!

ipad-pro-rumors-taiwanese-supplier-quanta-will-produce-12-9-ipads-next-year-iwatch-devices-also-join-in

Touch-ID

Druhou, technologicky zaujímavejšou zmenou by mohlo byť umiestnenie senzoru odtlačkov prstov Touch-ID. Ten by sa po novom nemal nachádzať v tlačidle „Home Button“, ale priamo v displeji. Ako by to malo fungovať, to zatiaľ nevieme, no vieme, že Apple si dával podobnú technológiu patentovať už dávnejšie. Nezdá sa nám však celkom to, že by ju v Coupertine boli schopní využiť už začiatkom budúceho roka! Uvidíme, možno nám Apple opäť vyrazí dych!

ccc

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.