Pokiaľ ste používateľom Apple produktov, pravdepodobne ste postrehli, že na iPade chýba Instagram, pričom oficiálna aplikácia pre tieto zariadenia nikdy nebola dostupná. Áno, môžete si tu stiahnuť verziu z iOS, no tá nie je responzívna a na veľkej obrazovke tabletu nevyzerá dobre.

Prečítajte si tiež  iPhone je v Rusku vďaka pádu rubľa mimoriadne lacný. Ak by ste si ho tam kúpili, ušetrili by ste stovky EUR

Portál 9to5mac dnes priblížil oficiálne vyjadrenie od Adama Mosseriho (CEO sociálnej siete), ktoré všetko vysvetľuje. Instagramu pre iPad sa pravdepodobne nedočkáme ešte niekoľko dlhých rokov, nakoľko pre firmu nie je táto platforma prioritou.

Všetko to začalo na sociálnej sieti Twitter, kde vyjadril známy youtber Marques Brownlee svoju nespokojnosť s nedostupnosťou Instagramu na iPade. Reakcia generálneho riaditeľa sociálnej siete na seba nenechala dlho čakať a tak sme sa dočkali vysvetlenia.

Instagram vraj nemá na vývoj aplikácie pre iPad dosť ľudí a prostriedkov 

Instagram---iPad-Pro-SvetApple
Instagram—iPad-Pro-SvetApple

Mosseri tvrdí, že na svete stále nie je dostatočne veľká skupina ľudí, kvôli ktorým by sa oplatilo vyvíjať samostatnú aplikáciu pre iPad. Pre Instagram to jednoducho nie je priorita.

Zároveň však dodáva, že dúfa, že sa sociálna sieť pod jeho vedením niekedy ku Instagramu pre iPad dopracuje. Zatiaľ sa však musí sústrediť na iné veci.

Medzi ne patria konečné funkcie ako podpora tmavého režimu, možnosť plánovania príspevkov alebo vymazania jednej fotky z celej série (a v rámci príspevku).

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple môže začať predávať ultra-lacný iPhone. Za takúto cenu sa dnes na Slovensku predávajú repasy

Toto všetko zaberá vývojárom množstvo času a prostriedkov a preto sa nemôžu sústrediť na aplikáciu pre iPad. Instagram v súčasnosti zastrešuje platformy iOS, Android, www, pričom práve Android patrí medzi najväčšie a najkomplikovanejšie .

Uvidíme teda, ako bude vyzerať budúcnosť Instagramu na platforme iPadOS, no momentálne nie je veľmi ružová. Situáciu budeme samozrejme naďalej sledovať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme vám vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.