Apple už od začiatku predaja iPhonu muselo uvažovať nad tým, ako sa bude vkladať a vyberať SIM karta. Klasický slot pod baterkou totižto pri iPhone nikdy nebol možný. Zadná časť nikdy nebola odnímateľná a ani baterka pre bežného človeka odstrániteľná. Museli to teda vyriešiť ináč. SIM-ka sa vkladá cez jednoduchý systém priamo do tela. Stačí do drobnulinkej dierky vložiť špeciálnu „spinku“ a koľajnička pre kartu vybehne sama. Po novom ale Apple urobilo zmenu!

Nové „spinky“, Apple prestalo s tekutým kovom?

Pri rozbaľovaní iPhonu SE sme sa veľmi tešili na to, ako vyberieme všetko príslušenstvo a začneme telefón užívať naplno. To sme samozrejme aj urobili a s telefónom sme veľmi spokojný. Každopádne pri rozbaľovacej horúčke sme narazili na jednu „novinku“, ktoá nás možno až nemilo prekvapila. Zdá sa totižto, že Apple začalo ponúkať novú „spinku“ na SIM kartu. Tá už zrejme nie je z tekutého kovu a musíme povedať, že sa nám páči omnoho menej ako tá, ktorú sme dostávali ku iPhonom doteraz.

- Reklama -

Nová spinka je vyrobená zrejme z iného materiálu ako tá predošla. Ta nie je z plastu nafarbeného na strieborno, ako by si mnohí mohli myslieť. Tá je z tekutého kovu, čož je materiál, ktorý by v budúcnosti chcelo Apple používať aj pri iPhonoch či iPadoch. Zmena materiálu by nám ani tak nevadila no samotná spinka zmenila charakter.

12986553_1339428172750994_1856436283_o

Už totižto nejde o jeden pevný celistvý kus ale skôr drôtik, ktorý fabricky ohli. Dokonca nie je v strede ani spevnený. Znamená to teda, že je spinka pri silnejšom zatlačení okamžite ohnutá ako sme zistili pri iPhone SE. Tu sme totiž museli sme silnejšie zatlačiť, pretože sa koľajnička na kartu akosi nechcela vysunúť. Spinka sa nám doslova začala ohýbať v rukách a to nás teda vôbec netešilo.

Stará spinka bola pevná vždy a navyše musíme podotknúť, že bola aj krajšia. Nevieme či Apple v tomto prípade šetrilo, kvôli nízkej cenovke modelu SE (aj keď v tomto prípade naozaj nemuselo) alebo prestalo vyrábať spinky z tekutého kovu, no dúfame skôr v prvú možnosť. Keby Apple s týmto materiálom skončilo, bola by to naozaj škoda!

12991977_1339456436081501_861498194_o

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.