Ďalšia generácia by už konečne mohla doniesť niečo skutočne revolučné. Konceptami zaplavený internet je náznakom toho, že dizajnéri nespia a spať by nemal ani Apple.

Apple v problémoch?

Spoločnosť Apple dostáva v poslednom čase ranu za ranou, na ktoré asi nie je pripravená. Chyby robí každý, no niekedy sa to veru nestávalo. Chybné adaptéry, káble či celé iPhony. Toto by sa stávať rozhodne nemalo a veríme, že prinajmenšom iPhone 7 bude náplasť na nedostatky spoločnosti a vynesie ju ju hore, čo by mohlo aj u zákazníkov znamenať zlepšenie dôvery. Čo by mohol priniesť?

Dizajn

Rozdiel v dizajne medzi iPhonom 6 a 6S nie je takmer žiadny, až na písmeno S na zadnej strane. iPhone 7 snáď bude o niečom inom a nakoniec nás Apple prekvapí. Veríme, že čo sa týka dizajnu to nebude len nová farba.

iphone 72

Jack na slúchadlá

Apple by vraj mal zmeniť doterajší klasický 3,5 mm jack na slúchadlá na Lightning konektor. Je to kvôli tomu, že táto klasika zaberá veľké množstvo miesta, ktoré by Apple mohlo využiť inak, napr. zmenšením hrúbky. Existuje možnosť, že slúchadlá by mali byť aj bezdrôtové.

iphone 74

Odstránenie tlačidla Domov

Charakteristická črta iPhonov by mala byť nahradená integrovaním do 3D Touch displeja spolu s Touch ID. Znamenalo by to zväčšenie uhlopriečky, keďže v dolnej by už tlačidlo nebolo. Klasické tlačidlo, ktoré od roku 2007 slúži na ovládanie iPhonu bolo zlepšené pridaním Touch ID od iPhone 5S.

Displej

Jeden z mnoho dohadov hovorí o tom, že displej v iPhone 7 by mal ponúknuť OLED displej namiesto súčasného LCD. OLED znamená menšiu hrúbku, hlbšia čierna, sýtejšie farby a aj väčšiu odolnosť voči nízkym teplotám. Spoločnosť Samsung síce má ohnutý displej, no Apple sa pravdepodobne touto cestou nevyberie.  Ďalšou vecou je sklíčko displeja, ktorý sa len tak nerozbije a niečo vydrží. Hoci Gorilla Glass iPhone má, v niektorých prípadoch nepomôže ani to a Apple by mohlo vyriešiť nočnú moru používateľov raz a navždy.

iPhone-6s-3D-Force-Touch-display-FB

Voda a rukavice

Problémom mnohých ľudí je neschopnosť rozpoznávania dotyku v rukaviciach alebo mokrých prstov. Apple má na vyriešenie problému s rukavicami podaný patent a výnimkou nie je ani rozpoznanie mokrých rúk, keďže dodávateľ komponentov iPhonov Japan Display predstavil novú technológiu rozpoznávania dotyku mokrých prstov.

Vodeodolnosť

Na trhu je mnoho smartfónov, ktoré sú vodeodolné a aj prachuodolné. Niežeby slúžili priamo na potápanie, ale pri nehodách na bazénoch či vaňami sa vodeodolnosť zíde. A keďže iPhone nie je lacný špás, tu sa hodí dvojnásobne. iPhone 6S a 6S Plus síce majú po obvode malé gumené tesnenie, no voda sa dovnútra dostane cez iné otvory v telefóne.

jXLMdskS6BPBZ2FQ.large_-780x585

Bezdrôtové nabíjanie a batéria

Konkurencia je v tomto smere úplne inde, ďalej ako Apple. Na čo Apple čaká nevieme, no bezdrôtové nabíjanie patrí medzi skutočne smart riešenia nabíjania. Batéria sama o sebe je taktiež kameňom úrazu, ktorá by mohla mať minimálne 2-3x väčšiu kapacitu. Hoci sa Apple rád chváli optimalizáciou systému a výkonu, niekedy by sa stačilo zamyslieť aj nad batériou ako len nad systémom.

Dúfame, dúfame a ešte raz dúfame, že v septembri sa budeme na predstavenie nového iPhonu 7 pozerať s úžasom a radosťou na výsledok práce inžinierov spoločnosti Apple a naše očakávania nespľasnú hneď, ako bude Tim Cook prezentovať novinky.

iphone 71

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here