Ako ste si už určite mohli všimnúť, posledné mesiace sa na internete objavili úniky týkajúce sa zásadnej zmeny na iPhonoch. Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca spoločnosť Apple plánuje zmeniť dizajn svojho najnovšieho modelu iPhone 15 Pro Max / Ultra a pridať na jeho bok nové tlačidlo.

To by nemuselo byť žiadnou senzáciou, keby na úkor nového tlačidla nemaj prísť zánik vychytávky, ktorá sprevádza jablkové smartfóny už od ich štartu. Nové tlačidlo „Action Button“, ktoré poznáme z Apple Watch Ultra, totiž nahradí mechanický prepínač tichého režimu.

V nedeľu sa objavili fotografie puzdier, ktoré by mali patriť podľa úniku ku iPhonu 15 Ultra (15 Pro Max) a potvrdzujú túto fámu. Informácie pochádzajú od leakera vystupujúceho pod menom “Majin Bu”. Samotné puzdrá majú logo Apple na zadnej strane, ale leaker priznal, že ide o repliky, nie o oficiálne produkty z továrne technologického giganta.

Prečítajte si tiež  Apple chystá ďalšie vylepšenie zadnej kamery. Dorazí už v tohtoročnom iPhone 15

iPhone príde o jednu z ikonických funkcií

Zaujímavosťou týchto puzdier je, že majú tri tlačidlá na ľavej strane, pričom jedno z nich je menšie a zapustené. Práve tento útvar by mal predstavovať nové multifunkčné tlačidlo, ktoré nahradí prepínač stlmenia zvuku.

iPhone 15 Pro puzdro
Zdroj: Majin Bu

Prémiové verzie iPhone 15 Pro a 15 Pro Max tak prinesú tlačidlo, ktoré si budeme môcť nakonfigurovať podľa vlastných preferencií. Na výber bude množstvo možností od otvorenia fotoaparátu až po špecifické skratky, ktoré bude možné navoliť si manuálne.

Ak ale patríte do skupiny, ktorej bude prepínač tichého režimu chýbať, nezúfajte. Apple by totiž malo povoliť nastavenie tohto tlačidla pre spustenie tichého režimu, tak ako tomu bolo doteraz.

iPhone 15 Pro puzdro
Zdroj: Majin Bu
iPhone 15 Pro puzdro
Zdroj: Majin Bu

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -