Kedže sa predstavenie nových verzií iPhone blíži, na rad prichádzajú aj otázky,  kedy to vlastne bude? Podľa predchádzajúcich správ mali byť  predstavené 19. septembra, no podľa najnovších informácií sa dátum presúva na pätnásteho!

Dva iPhony!

Z Coupertina nám podľa najnovších informácií predstavia až dva jablkové telefóny. Jeden menší so 4,7″ displejom, ktorý ponesie názov iPhone 6. Druhý väčší, ktorý by sa mal so svojim 5,5″ displejom zaradiť do rodiny phabletov alebo ľudovo povedané „lopát“ a plne konkurovať takým phabletom ako napríklad Samsung Galaxy Note 3 či Sony Xperia Z1 Ultra . Mal by však podobne ako iPad niesť názov Air! Zdá sa teda, že názov „C“ zanikne spolu s nie veľmi populárnym iPhonom 5C. Obidva smarfóny by mali byť predstavené 15. septembra a predávať by sa mohli začať 25-26. septembra! (samozrejme musíme počítať aj so starším dátumom, 19. septembrom, kedže to vychádza na piatok a práve v piatok boli doposiaľ predstavené všetky iPhony)

iphone_6_fake_line_up_hero
Tento rok sa dočkáme väčšieho 4,7″ a 5,5″ iPhonu! – svetapple.sk

Cena

Správy z Činy hovoria, že 5,5″ bude výrazne drahší ako jeho menší 4,7″ brat! Pri väčšej 5,5″ verzii by sme sa mali dokonca dočkať 16 GB verzie, ktorej cena sa má začínať na cene 6 000 juan čo je v prepočte asi 970 USD alebo 710€ (Presná cena u nás je však otázna lebo pri cenách v Amerike platí prepočet USD=€ no správy prichádzajú z Číny, kde sú opäť iné prepočty). Ide o výrazne vyššiu cenu ako pri konkurentoch, ktorých cena nepresahuje 700 USD. V prípade menšieho 4,7″ iPhonu sa stále hovorí o základnej verzií s kapacitou 32 GB. Tá by mala stáť okolo 850 USD alebo 622 €, čo je približne rovnaká cena ako pri 16 GB iPhone 5S.

iphone-6-concept
Väčší iPhone by mal byť výrazne drahší ako jeho menší 4,7″ brat! – svetapple.sk

Zdá sa však relatívne nepravdepodobné, že by Apple ponúkalo 16 GB verziu 5,5″ modelu, ktorý by mal ponúknuť 128 GB čo by ho okrem väčšieho displeja mohlo odlíšiť od 4,7″ verzie. Bolo by totiž divné, keby sa väčší 5,5″ ponúkal so 16 GB a menší 4,7″ 32 GB. Samozrejme nejde o správy so 100% istotou, a tak ich netreba brať ako samozrejmosť! Na konečný výsledok si ešte musíme počkať. Apple nás však určite prekvapí!

iphone_6_shell_front_rear-800x792
Údajné šasi iPhonu 6! – svetapple.sk

zdroj:macrumors.com

Prečítajte si tiež  Na Slovensku vykradli predajcu Apple produktov. Ukradli iPhony za desaťtisíce eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here