Všetci dobre vieme, že niektoré hry nie sú dobre optimalizované najmä po stránke ovládateľnosti. Môže za to hlavne displej, na ktorý sa prenáša ovládanie a tak si nemôžeme vychutnať hru na jeho celej ploche. Tento problém sa snažia vyriešiť výrobcovia ovládačov pre iOS, prípadne Android, ktorí nám ponúkajú čiastočné riešenie. Takým je napríklad „Gamevice“ od spoločnosti Wikipad!

Gamevice

Tento herný ovládač je konkrétne kompatibilný s iPadom Mini. Po dizajnovej stránke pripomína ten, ktorý poznáme z hernej konzoly Wii U. Skladá sa z dvoch častí, ktoré obklopujú iPad z hornej a dolnej strany. Ovládač nám ponúkne množstvo hracích prvkov, ktoré poznáme napríklad z konzol. Tým pádom si budeme môcť naplno vychutnať naše obľúbené tituly z AppStore! Predaj Gamevice je plánovaný na koniec tohto roku, no cena stále nie je známa.

Zdá sa teda, že herné ovládače, ponúkajúce smartfónom ovládateľnosť ako na konzolách, sa stávajú čoraz významnejšími. Všimli si to aj výrobcovia a na tohtoročnej hernej výstave E3 ovládače ponúklo niekoľko z nich. Počet takýchto prototypov a podobných hracích prvkov stále narastá a získavajú si u používateľov väčšiu popularitu.

Čo poviete vy? Páči sa vám takýto štýl ovládania alebo ste skôr za to klasické na displeji?

zdroj:macrumors.com

Prečítajte si tiež  Apple nám vysvetlilo, prečo jeho nový ovládač pre Apple TV 4K nedostal U1 čip. Dôvod je úsmevný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.