Game Boy Color ako ovládač ku Apple TV

Staré herné konzoly už v dnešnej dobe nie sú cool. Obyčajný telefón ich s modernými 3D hrami schová do vrecka a aj preto sú zariadenia typu Game Boy odsúdené maximálne do vitríny na výstavu.

Pokiaľ ale máte potrebnú dávku kreativity, môžete ich využiť aj ináč. Otto Climan sa rozhodol pre zložitú prerábku svojho starého Game Boya Color na nový ovládač pre Apple TV. Podarilo sa.

Štandardný dotykový ovládač od Apple je veľmi vydarený. Bavíme sa však len o pohyboch v menu a spúšťaní videa či skladieb. Akonáhle dôjde na hranie hier, akákoľvek ergonómia končí. Tenký pásik zložený z hliníka a skla na tento účel nie je vhodný.

Ottov vynález je premyslený do posledného detailu a v praxi funguje na princípe infračerveného žiarenia. Ovládanie Apple TV je s ním plne kompatibilné a tak isto si ľahko zahráte jednoduchšie tituly.

Aby toho nebolo málo, tento Game Boy Color má po novom aj lepšiu obrazovku, na ktorej sa zobrazuje biele logo spoločnosti Apple. Nie je to síce na nič dobré, no je to milý detail, ktorý sa nám páči. Čo hovoríte na takúto úpravu vy? Chceli by ste ju mať doma?

Prečítajte si tiež  Chce Apple urobiť z Apple TV "hernú konzolu"?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcultofmac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.