Spoločnosť Apple je označovaná za priekopníka v mnohých technologických oblastiach. Firma často nastoľuje dizajnové trendy, ktoré následne sledujú a kopírujú konkurenční výrobcovia smartfónov s operačným systémom Android. Honor evidentne nie je výnimkou.

Táto čínska spoločnosť podľa portálu Thetechoutlook pracuje na novej sérii smartfónov Honor Magic 6, ktorá by mohla byť uvedená na trh už v blízkej budúcnosti. V praxi pôjde o tri samostatné zariadenia, ktoré by mali podľa úniku používať označenia Honor Magic 6, Magic 6 Pro a Magic 6 Ultimate. Vo všetkých troch prípadoch sa zákazníci môžu tešiť na veľký posun v oblasti procesora, ktorým sa stane Snapdragon 8 Gen 3. Oproti čipu Snapdragon 8 Gen 2, ktorý sa nachádzal v sérii Honor Magic 5 má ísť o veľký posun smerom vpred.

A aj keď sú tieto zariadenia stále zahalené rúškom tajomstva, na sociálnej sieti Weibo sa objavilo niekoľko obrázkov, ktoré nám odhaľujú detaily z ich dizajnu. Jeden prvok možno používateľom spoločnosti Apple nepríjemne zaskočí.

Honor Magic 6 má Dynamic Island 

Honor Magic 6
Zdroj: Thetechoutlook / Weibo

Okrem toho, že Honor Magic 6 má ponúknuť obrazovku so zaoblenými hranami prinesie ešte jedno prekvapenie a tým bude výrez v tvare pilulky, ktorý sa bude nachádzať uprostred vrchnej časti OLED panelu.

Ak vám to pripomína Dynamic Island, ktorý Apple predstavil ešte v roku 2022, vôbec to nie je náhoda. Prevedenie od spoločnosti Honor je však trochu decentnejšie a užšie.

Nutné je zmieniť, že podobný výrez mal už aj starší Honor Magic 5, avšak nenachádzal sa v strede ale v ľavej časti obrazovky, vďaka čomu pôsobil o čosi ináč, ako originálne riešenie od Apple.

V Číne si však zrejme povedali, že takto to vyzerá lepšie a preto sa to rozhodli aplikovať do praxe. Otázne už iba zostáva, či tento „čínsky Dynamic Island“ bude mať aj nejaké reálne funkcie, alebo len pôjde o klasický statický výrez. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré sú teraz úplne zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -