Pokiaľ nás sledujete aj na Facebooku, určite ste postrehli, že Jablková spoločnosť len pred malou chvíľou predstavila nové iPady. Áno hovoríme v množnom čísle, pretože sme okrem iPadu Air druhej generácie videli aj iPad mini 3. Pozrite sa na rýchly prehľad noviniek, ktoré nám ponúkli! 

Rekordné čísla

Ešte pred predstavením nového iPadu, sa nám Apple samozrejme pochválilo tým, aké úspešné predajné či iné čísla sa pomocou jeho súčasných generácií podarilo dosiahnuť. Dozvedeli sme sa teda, že do dnešného dňa bolo predaných vyše 225 miliónov kusov iPadov a v internetovom obchode Apple Store bolo zaznamenaných až 675 000 aplikácií určených priamo preň!

iPad Air 2

Pokiaľ ste čakali výrazné dizajnérske zmeny, pravdepodobne budete sklamaní. Apple totiž predstavilo nový iPad, ktorého dizajn je veľmi podobný súčasnej generácii. Je teda jasné, že Apple stavilo na „upgrade“ vo forme HW. No predsa sa na jeho hliníkovom tele objavila jedna dôležitá zmena. Nový iPad je taký tenký, že pokiaľ položíte dva na seba, stále bude tenší, ako jeho prvá generácia. So 6,1 milimetrami sa totiž stal najtenším tabletom sveta (to sa bude ohýbať). Poďme ale k HW. Dnes sa potvrdila staršia špekulácia, že nový iPad Air ponúkne nový Apple A8X procesor, ktorý je o niečo výkonnejší, ako ten, ktorý môžme vidieť v iPhone 6. Zmeny sa neudiali len pri procesore a nový iPad ponúka nový 8 MPx fotoaparát! Okrem iného vie natáčať samozrejme 1080p video a po vzore menšieho iPhonu aj „slow-mo“ či „time-lapse“. Aj napriek, tomu, že sa mnohým ľudom môže zdať choré fotiť pomocou tabletu, Apple tvrdí, že práve fotoaparát je jedna z najobľúbenejších častí používateľov ich iPadu. Aj Wi-FI si prešlo obmenou a vďaka nej je omnoho rýchlejšie! Hádam samozrejmosťou je integrácia senzora odtlačkov prstov Touch-ID, ktorý mal byť predstavený ešte minulý rok.

Nové aplikácie

Na pódiu sa tesne pred predstavením ceny nových iPadov objavili aj aplikácie Pixelmator a Replay, pomocou ktorých nám ukázali, že renderovanie na novom procesore Apple A8X je 4x rýchlejšie, ako v prípade staršej generácie iPadu, v ktorej bol umiestnený Apple A7 čip!

iPad mini

Celý čas tu „ospevujeme“ nový iPad Air 2, z čoho môžte mať pocit, že Apple v skutočnosti žiaden malý iPad nepredstavilo, no predsa. Jediný problém však je, že o ňom toho okrem ceny a Touch-ID senzoru stále nevieme, pretože nedostal takmer žiaden priestor. Môžme sa teda len domnievať či bude mať iPad mini rovnaké parametre, ako jeho väčší brat.

Cena

No, a teraz to, hádam najdôležitejšie. Aká bude cena nových iPadov?  Nebojte sa, nie je vôbec prekvapivá. Apple nám totiž predstavilo takmer rovnaké ceny, ako minulý rok s tým, že súčasné generácie sa budú predávať o 100 $ lacnejšie.

iPad Air 2

wifi:

  • 16 Gb – 499 $
  • 64 Gb – 599 $
  • 128 Gb – 699 $

wifi+cellular

  • 16 Gb – 629 $
  • 64 Gb – 729 $
  • 128 Gb – 829 $

iPad mini 3

O novom iPade mini 3 sme sa dozvedeli len toľko, že jeho cena bude štartovať na 399 $ za 16 Gb verziu.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro M4 má problém s najlepším OLED displejom na svete. Môže za to Samsung?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.