Spoločnosť Apple si v tomto roku dala očividne v prípade svojich tabletov pauzu, čo potvrdzuje fakt, že sme sa nedočkali žiadnych nových modelov. To sa však v roku 2024 zmení. Na scéne privítame všetky dostupné modely v novom šate, vrátane najmenšieho modelu iPad mini 7.

Od predstavenia súčasného modelu iPadu mini prešli už viac ako dva roky, čo z neho robí dokonalého adepta na upgrade. Momentálna verzia priniesla niekoľko noviniek, ako napríklad väčší 8,3″ displej, USB-C port alebo Touch ID v tlačidle uzamykania. Nechýbal ani nový čip A15 Bionic alebo podpora 5G pripojenia v mobilnej verzii.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Podľa informácií od analytikov a zdrojov z dodávateľského reťazca by sa hromadná výroba iPadu mini siedmej generácie mala začať v druhej polovici roka 2024. To by znamenalo, že zariadenie by sa malo predávať v septembri, alebo októbri budúceho roka.

iPad mini 6
Zdroj: SvetApple

iPad mini 7 prinesie tieto novinky

Čo sa týka vylepšení, očakáva sa, že ďalší iPad mini prinesie zmeny hlavne v prípade konektivity a v podpore nových technológií. Keďže markantná zmena dizajnu prebehla práve v súčasnej generácii, gigant z Cupertina zachová pre nový model rovnaký vizuál.

V nasledujúcich riadkoch sme pre vás zhrnuli všetky dôležité novinky, ktorými by mala disponovať siedma generácia.

  • Čip A16 Bionic
  • Vylepšený zadný aj predný fotoaparát (momentálne 12 megapixelov)
  • Nové farebné varianty
  • Podpora technológie Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3
  • Upravená orientácia obrazovky ako v prípade základného iPadu
  • Eliminácia nežiadúceho „želé efektu“
  • Rýchlejšie nabíjanie cez port USB-C
Prečítajte si tiež  iPad mini a iPad Air sa dočkajú nových obrazoviek. Apple chystá veľkolepý prechod na OLED
Môže ťa zaujímať
- Reklama -