Spoločnosť Apple práve predstavila nový iPad Air 6. generácie, ktorý dostáva mierne prepracovaný dizajn a rovnaké umiestnenie prednej kamery na šírku, akú poznáme z iPadu 10. generácie. Táto inovácia zjednoduší komunikáciu cez Face Time, alebo iné obdobné aplikácie.

Apple v novom tablete prepracoval aj reproduktory s podporou Spatial Audio (priestorový zvuk), ktoré sú navrhnuté a umiestnené tak, aby poskytovali vynikajúci zvukový prejav a lepšie basy. Špeciálne by ste to mali oceniť v novom 13″ modeli. iPad Air tak bude vhodný aj na hranie hier, či sledovanie filmov. Užijete si ich aj bez slúchadiel.

iPad Air po prvýkrát s procesorom M2

Apple M2
Zdroj: Apple

Pod kapotou iPadu Air 6 sa nachádza extrémne výkonný čip M2, ktorý predstavuje výrazný upgrade oproti predchádzajúcej verzii M1.

Používatelia sa môžu tešiť na 15 % rýchlejšie CPU, 25 % rýchlejšie GPU a až o 40 % rýchlejší Neural Engine.

Spoločnosť Apple sa tiež pochválila, že tento čip je až 3x rýchlejší, ako procesor A14 Bionic, ktorý používa v základnom iPade 10. generácie.

Za zmienku tiež stojí, že procesor M2 bol v iPade Air použitý so zreteľom na umelú inteligenciu a strojové učenie. Vďaka tomu sa môžu používatelia tešiť na vysoký výkon v apkách, ale aj pri využívaní multitaskingu.

Podpora funkcie Hover a ďalšie novinky

Apple pencil vzorkovanie farieb na iPade
Zdroj: Apple

Nový iPad Air podporuje aj funkciu Hover pre Apple Pencil, ktorá bola pôvodne predstavená s iPadom Pro 2022. Umožňuje interakciu s displejom tabletu ešte predtým, než sa ho dotknete hrotom inteligentnej ceruzky.

Samozrejmosťou je prítomnosť dvoch kvalitných 12 Mpx fotoaparátov (vpredu a vzadu) a tiež podpora odomykania cez Touch ID.

Nový iPad Air 11″ aj 13″ začína na dvojnásobnom 128 GB úložisku a k dispozícii sú rôzne verzie vrátane vrcholového 1 TB prevedenia. Zatiaľ čo menší model bude v USA štartovať na cene 599 $ bez dane, väčšia 13″ verzia sa bude predávať za 799 $ bez dane. Oba tablety budú k dispozícii už na budúci týždeň.

Ak vás zaujíma, koľko za nový iPad Air zaplatíte na Slovensku, prečítajte si tento článok, kde sme sa celej téme venovali. Rovnako sa môžete pozrieť na to, aké inovácie priniesol úplne nový iPad Pro s OLED displejom a procesorom M4 tu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Michiganská škola predáva staršie Apple zariadenia za úplne smiešne peniaze!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -