Ak máte záľubu v tabletoch od spoločnosti Apple, nasledujúca správa vás určite poteší. Azda najpresnejší analytik na svete Ross Young (presnosť 100 %), ktorý sa zaoberá spoločnosťou Apple a v tejto oblasti má viac ako 25 ročné skúsenosti prezradil niekoľko detailov ohľadom iPadu mini 6. generácie.

Zariadenie bude mať podľa jeho poslednej správy úplne nový dizajn, ktorý sa konečne vzdiali od dlhodobého konceptu, ktorý Apple používalo pri iPade mini neuveriteľných 9 rokov. Pokiaľ sa pozrite na zariadenie predstavené v roku 2012, pochopíte o čom teraz hovoríme. Tablet má v podstate rovnaký dizajn s niekoľkými optickými zmenami a samozrejme mnohými hardvérovými vylepšeniami.

Po novom sa však môžeme tešiť na 8,3″ edge-to-edge displej, z ktorého úplne vypadne Home Button. Je pravdepodobné, že Apple zachová Touch ID, ktoré sa presunie do uzamykacieho tlačidla rovnako ako v minuloročnom iPade Air 4. generácie.

Na internet medzičasom unikli aj dáta zo schém a CAD dokumentov, ktoré hovoria, že iPad mini 6. generácie ponúkne rozmery 206,3 mm x 137,8 mm x 6,1 mm. V porovnaní so súčasnou piatou generáciou (203,2 mm x 134,8 mm x 6,1 mm) narastie takmer do všetkých strán.

Prečítajte si tiež  iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.sk

V jeho útrobách sa má taktiež skrývať procesor A15 Bionic či minimálne 4 GB operačnej pamäte RAM. Na viac podrobností si budeme musieť ešte chvíľu počkať, no predpokladáme, že množstvo hardvéru bude pochádzať z aktuálneho iPadu Air 4. generácie.

Kedy príde iPad mini 6. generácie? 

Zariadenie bude predstavené pravdepodobne už v septembri a aby sme boli presnejší, môže ísť o rovnaký event, na ktorom sa predvedie aj iPhone 13 či Apple Watch Series 7.

Ak by sa náhodou táto predtucha nenaplnila, Mark Gurman (presnosť 89,1 %) z agentúry Bloomberg je presvedčený, že iPad mini 6. generácie uvidíme najneskôr na jeseň 2021. Nechajme sa teda prekvapiť.

Do komentára nám nezabudnite napísať, čo od tohto zariadenia očakávate vy. Má z vášho pohľadu v portfóliu spoločnosti Apple ešte význam alebo pôjde o jeho labutiu pieseň?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.