Portfólio tabletov od spoločnosti Apple by sa už čoskoro malo rozšíriť o nového člena. Do konca tohto roka by sme sa mali dočkať redizajnovaného iPadu Mini, ktorý sa vizuálom priblíži poslednej generácii iPadov Air. Okrem zmeny dizajnu sa môžeme tešiť na výkonnejší procesor, nabíjací vstup pre USB-C a magnetický Smart Connector.

Podľa posledných informácií bude v novom iPade Mini použitý čip A15, podobne ako pri nových iPhonoch. Apple pomaly ale isto upúšťa od kontroverzného konektoru Lightning a po modeloch Pro a Air sa tak dočkáme USB-C vstupu aj na novom iPade Mini.

iPad Mini

Vďaka tomuto kroku by sme sa mali dočkať nových doplnkov konektivity, ktoré pri ostatných modeloch jablkových tabletov využívajú práve USB-C. Najmenší člen rodiny iPadov tiež dostane magnetický Smart Connector.

Apple však môže zamiešať karty aj oznámením nového entry-modelu s 10.2 palcovou obrazovkou, v ktorom sa bude schovávať čip A13. To by predstavovalo príchod dvojice iPadov, ktoré zaujmú nielen výkonom, ale aj cenovou kategóriou. V prípade klasického iPadu sa má podľa zdrojov jednať o rovnaký dizajn, aký dostal iPad Air 3.

Ponuka tabletov od Applu by sa do konca roka mala rozšíriť o ďalších členov, čo prinesie opäť viac možností pri výbere toho správneho iPadu pre každého. Ktorý iPad by ste si vybrali vy? Podeľte sa s nami o odpovede v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -