Apple chystá konferenciu

Pokiaľ ste fanúšikmi iPadu, zaznačte si do kalendára 16. marec 2021 (utorok). S vysokou pravdepodobnosťou sa jedná o deň, kedy Apple usporiada ďalšiu akciu, kde predstaví nový iPad mini a iPad Pro. Aby toho nebolo málo, premiéru si konečne odbije aj sledovací prívesok AirTag.

Hoci jablková spoločnosť nič oficiálne nepotvrdila, na internete sa šíri viacero únikov, ktoré sa zhodujú na jednotnom dátume. Ten posledný pochádza z tchajwanských novím Economic Daily News, kde redakcia očakáva klasickú virtuálnu udalosť vysielanú do celého sveta.

V tomto bode treba doplniť, že aj keby sa jednalo len o odhad, mohli by sme ho považovať za veľmi rozumný. Apple ešte minulý rok predstavilo iPad Pro s LiDAR skenerom, ktorý sa po prvýkrát ukázal 18. marca. V roku 2019 sa podobná udalosť konala 25. marca a v roku 2018 potom 27. marca. Časový harmonogram teda sedí.

Základom udalosti majú byť sledovacie prívesky AirTag, o ktorých počúvame prakticky od septembra 2019. Toto zariadenie pomôže vyhľadávať predmety (peňaženka, kľúče, doklady a ďalšie), ktoré často strácame doma alebo v práci.

Na druhom mieste nájdeme prepracovaný iPad mini s dramaticky upraveným dizajnom. Podľa všetkého sa Apple zameria na rovnakú koncepciu, ako priniesol v septembri 2020 iPad Air 4. generácie. Edge-to-edge displej by mohol ponúkať uhlopriečku 9″.

Čerešničkou na torte bude iPad Pro 2021 v 11″ a 12,9″ verzii, ktorý získa výkonnejší procesor, minimálne korekcie vzhľadu, modernejší mini-LED displej, podporu 5G a ďalšie.

Napíšte nám do komentára, či sa už na avizovanú udalosť tešíte a čo od nej očakávate.

Prečítajte si tiež  Siri bude možno vedieť čoskoro ovládať aplikáciu Spotify.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcultofmac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.