Z iPadu Pro sa stalo zariadenie, ktoré je akýmsi hybridom medzi počítačom a tabletom. Vďaka procesoru M1 je konečne bližšie ku tradičným MacBookom, hoci si nie sme istí, či tento výkon dokáže zúžitkovať v praxi, v rámci obmedzujúceho operačného systému iPadOS.

Určite s nami budete súhlasiť, že 8 GB RAM je pre tento tablet viac ako dostačujúcich. Áno, konkurencia síce ponúka aj viac, no bavíme sa tu o zariadení od Apple, ktoré je vyladené úplne iným spôsobom. Ako nás naučila prax, operačná pamäť nie je až tak dôležitá ako reálne výsledky z používania. Technici si však v prípade najdrahších prevedení predsa len „uleteli“.

- Reklama -

16 GB RAM pri najdrahších verziách

Ak si zaobstaráte 1 TB alebo 2 TB úložisko, automaticky môžete využívať až 16 GB RAM. Podobná taktika bola pri tomto zariadení prítomná aj v minulosti. Dostupnejšie modely 128 GB, 256 GB, 512 GB majú potom k dispozícii presnú polovicu tejto hodnoty.

No a ak sa chystáte zakúpiť iPad a teraz ste na vážkach kvôli jeho RAM-ke, ostaňte pokojní. Z vlastných skúsenosti vieme, že vám bohato postačí aj základných 8 GB. Koniec koncov, predošlá generácia mala iba 6 GB RAM a nikdy sme to nepociťovali ako negatívnu vlastnosť.

Otázkou na záver zostáva, aké má Apple plány s iPadom Pro. Povedzme si na rovinu, že 16 GB RAM nie je úplne málo a dalo by sa využiť rôznymi spôsobmi.

Očakávame preto zásadné prepracovanie iPadOS 15, ktoré by tento potenciál dovolilo využívať v praxi. Myslíte si, že sa toho dočkáme?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.