Na testy nového iPadu Pro s procesorom M1 čaká celý technologický priemysel. Zariadenie dostalo viacero zaujímavých vychytávok, ktoré posúvajú jeho možnosti na celkom inú úroveň. No a aj keď sa hovorí, že začiatok predaja je naplánovaný na 21. máj (piatok), niektorí fanúšikovia sa z neho tešia už zopár dní.

Živým dôkazom je aj používateľ sociálnej siete Reddit so pseudonymom PeterDragon50. Ten zverejnil príspevok, v ktorom sa chváli svojim novým zariadením. Aby toho nebolo málo, natočil tiež názornú ukážku kvality špičkového 12,9″ mini-LED displeja, ktorý je dostupný vo väčšej verzii tabletu.

Ak vás zaujíma, ako je možné, že iPad Pro M1 dorazil ku tejto osobe s takým veľkým predstihom, odpoveď je celkom jednoduchá a stretávame sa s ňou prakticky každý rok. Najčastejšími dôvodmi sú buď internetové obchody, ktoré predávajú tovar od Apple, no nedodržia zmluvné podmienky, prípadne chyba v distribúcii, za ktorú je zodpovedná prepravná spoločnosť.

Apple podobné prípady trestá

Zaujímavým faktom je tiež to, že Apple si všetky prípady podrobne sleduje a porušenie zmluvných podmienok náležite trestá. Vďaka sériovým a aktivačným číslam sa dokáže dostať až ku predajcovi zariadenia a s ním následne rieši celý problém. Niekedy to môže byť vo forme napomenutia alebo pokuty, inokedy rozviazaním spolupráce.

Je veľmi pravdepodobné, že používateľ PeterDragon50 nie je jedným, kto sa v týchto chvíľach teší z nového iPadu Pro M1, hoci by ho mal dostať až v piatok, 21. mája. Na strane druhej ho to ale vôbec nemusí trápiť, pretože mal skrátka šťastie a chybu spôsobil niekto iný.

Napíšte nám do komentára, či s niečim podobným máte skúsenosť aj vy. Nepredpokladáme, že sa s týmto stretnete aj na Slovensku, no v zahraničí to môže byť bežné…

Prečítajte si tiež  Video: Takto vyzerá Mac Studio zvnútra. Pozrite si teardown najvýkonnejšieho Macu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.