Čo sa týka budúcnosti iPadu Pro, stále nie je isté, ako to vlastne tento rok bude. Apple by malo predstaviť jeho novú generáciu už o mesiac avšak ďalšie vylepšenie príde cca. v októbri 2020. Naznačujú to aj zdroje z dodávateľského reťazca. Dnes sme sa dozvedeli, že nový iPad Pro bude mať mini-LED displeje od firmy Innolux z Taiwanu.

Nový iPad Pro prinesie mini-LED displeje

Svet obletela zaujímavá informácia, ktorá hovorí o tom, že iPad Pro, ktorý príde koncom tohto roka, prinesie aj technológiu mini-LED displejov. Podľa správy by sa o ňu mala postarať spoločnosť Innolux, ktorá sídli v Taiwane. Apple týmto spôsobom rozšíri výrobu aj mimo Čínu, čo bude veľké plus.

- Reklama -

Dodávateľ mal už odoslať jednotlivé vzorky displejov priamo inžinierom do spoločnosti Apple, ktorí s nimi boli spokojní. Dnes mala prísť z Cuperina správa o objednávke zobrazovacích jednotiek, ktorá by mala byť dodaná niekedy v treťom štvrťroku 2020. Uvidíme, ako to teda dopadne.

Túto informáciu nepriamo potvrdil aj renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, ktorý povedal, že spoločnosť Apple predstaví v následujúcich dvoch až troch rokoch hneď 4-6 produktov, ktoré budú obsahovať práve mini-LED displeje. Ich súčasťou by mal byť potom aj iPad Pro s 12,9″ uhlopriečkou, ktorému to prinesie obrovské množstvo benefitov. Podľa analytika budú vďaka nim používatelia omnoho produktívnejší a zariadenie môže byť tenšie, ľahšie a hlavne energeticky úspornejšie.

Apple si dá samozrejme pozor na to, aby iPad Pro 12,9″ s mini-LED displejom neprišiel o žiadne vymoženosti súčasných OLED displejov. Vysoké rozlíšenie ako aj podpora 120 Hz bude teda v tomto prípade samozrejmosťou. O produkciu týchto zobrazovacích jednotiek sa bude starať okrem taiwanskej spoločnosti Innolux aj LG Display či GIS. Budúcnosť teda vyzerá veľmi zaujímavo (najmä keď tu ako dodávateľa nikto neuvádza Samsung). Nechajme sa prekvapiť.

Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.
Nový iPad Pro prinesie mini-LED displeje – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.