Nový iPad Pro sa nám predstaví už v júni

0
Nový iPad Pro sa nám predstaví už v júni - svetapple.sk

Analytik spoločnosti Rosenblatt Securities menom Jun Zhang predpokladá, že nový iPad Pro nám bude predstavený už v druhom štvrťroku. A to konkrétne v júni, na konferencii WWDC – Worldwide Developers Conference 2018. Uskutočniť by sa mala v týždni od 4. do 8. júna 2018 v San Jose, v Kalifornii. Konferencia sa aj minulý rok konala v tomto období.

Aký by mohol byť nový iPad Pro?

Podľa predpokladov analytika bude nový iPad Pro disponovať funkciou Face ID. Veľká zmena by ale mala nastať v dizajne iPadu. Šlo by najmä o štíhlejšie rámy a zrušenie Home Button, rovnako ako pri iPhone X. Jun Zhang tiež predpokladá predstavenie rovno dvoch typov týchto iPadov a to jeden s 10,5″ obrazovkou a druhý trochu väčší, s 12,9″ obrazovkou.

Nové modely iPadu Pro pravdepodobne nebudú mať OLED displej. Spoločnosť Apple by mohla siahnuť skôr po LCD paneloch, vďaka ktorým cena nových tabletov nepôjde rapídne hore. Analytik si však nie je istý, či jablková spoločnosť zvolí dizajn ako pri iPhone X – teda vykrojenie v hornej časti obrazovky, alebo nakoniec zostane pri dizajne, na ktorý sme boli doteraz zvyknutí.

iPad X - svetapple.sk

iPad X – svetapple.sk

Čo si však dovoľuje tvrdiť s určitosťou je, že nové iPady dostanú rýchlejší čip A11 Bionic s ôsmymi jadrami. Je to o niečo výkonnejší čip ako v iPhone 8 a 8 Plus.

A čo cena?

Je pomerne skoro pýtať sa, aká bude ich cena. Ešte predsa ani s určitosťou nevieme, kedy nám ich Apple predstaví a aké skutočne budú. Určite však pôjde o cenu vyššiu, ako je dnešná cena iPadu Pro s rozmermi 10,5 a 12,9″. Tie sa pohybujú v cenových reláciách okolo 649 a 799 dolárov. A vzhľadom na to, že nové iPady Pro možno nebudú mať OLED displeje, ceny budú určite podobné.

Aj takto by mohol vyzerať už onedlho iPad X - svetapple.sk

Aj takto by mohol vyzerať už onedlho iPad X – svetapple.sk

Zhang tiež tvrdí, že Apple určite v blízkej dobe (možno priamo na WWDC) predstaví aj ďalšie (PRODUCT) RED výrobky. Čo tak napríklad červený iPhone X? Vyzeral by určite veľmi zaujímavo.

Zdroj: macrumors.com

About The Author

Apple = ♥