Ešte pred predstavením nového iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro sa hovorilo, že tieto zariadenia naberú na hrúbke ale aj na hmotnosti. Nemalo ísť o nič zásadné a dnes po predstavení už konečne vieme, ako to vlastne je.

Úniky boli zdá sa pravdivé a Apple skutočne jemne upravilo dizajn nových smartfónov. Dôvodov môže byť viac, avšak tým najpravdepodobnejším je prítomnosť väčšieho akumulátora, ktorý zabezpečuje oveľa dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

- Reklama -

V priamom porovnaní hmotnosti to vyzerá nasledovne: 

  • iPhone 13‌ mini vs iPhone 12 mini – 141 g vs 135 g
  • iPhone 13‌ vs iPhone 12 – 174 g vs 164 g
  • iPhone 13‌ Pro vs iPhone 12 Pro – 204 g vs 189 g
  • ‌iPhone 13‌ Pro Max vs iPhone 12 Pro Max – 240 g vs 228 g

Hoci nejde o žiadne závratné hodnoty, pri kúpe najväčšieho iPhonu 13 Pro Max budete nosiť vo svojom vrecku až štvrť kila čistej váhy. Prirátajme k tomu sklíčko a obal a ľahko sa dostanete aj na 280 gramov! S tým už môžu mať problémy napríklad aj držiaky do auta.

Prečítajte si tiež  Akú výdrž batérie má iPhone 13 v porovnaní s iPhonom 11 a 12?

Aby toho nebolo málo, zatiaľ čo všetky verzie minuloročného iPhonu 12 mali na hrúbku 7,4 mm, novinka z roku 2021 má na hrúbku 7,65 mm. Možno, že vás v tejto súvislosti napadlo, že iPhone 13 už nebude kompatibilný so starými krytmi. A máte samozrejme pravdu. Treba si však uvedomiť, že to by nebol tak či tak, keďže veľkosť kamerových modulov je taktiež iná.

Dajte nám vedieť do komentára, ktoré zo zariadení si tento rok plánujete zaobstarať vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.