Nový iPhone 13 prišiel v štyroch samostatných verziách a hoci nepriniesol žiadne zásadné dizajnové inovácie, po stránke celkového hardvéru sa výrazne zlepšil. Apple ešte počas prezentácie informovalo, že novinky majú o niečo väčšie akumulátory.

Aby sme to nerozpisovali neprehľadne do textu, tu je jednoduchá tabuľka, ktorá vám prezradí viac:

- Reklama -
  • iPhone 13 mini dosiahne o 1,5 hodiny dlhšiu výdrž ako iPhone 12 mini
  • iPhone 13 dosiahne o 2,5 hodiny dlhšiu výdrž ako iPhone 12
  • iPhone 13 Pro dosiahne o 1,5 hodiny dlhšiu výdrž ako iPhone 12 Pro
  • iPhone 13 Pro Max dosiahne o 2,5 hodiny dlhšiu výdrž ako iPhone 12 Pro Max

No a hoci Apple neuvilo presné kapacity jednotlivých verzií, jedno je predsa len isté. iPhone 13 Pro Max bude mať doslova obrovskú batériu, ktorej kapacita pravdepodobne presiahne hodnotu 4 000 mAh. To sa niekde musí prejaviť.

„Pomalšie“ rýchle nabíjanie pre iPhone 13 Pro Max

Pokiaľ sa pozrieme do histórie, rýchlo zistíme, že prvý iPhone s podporou rýchleho nabíjania bol model 8/8 Plus a X v roku 2017. Práve tieto zariadenia bolo možné dobiť na zhruba 50 % kapacity batérie už za 30 minút. To je celkom prijateľné a stále relatívne bezpečné z pohľadu zdravia akumulátora. Na strane druhej, pri iPhone 13 Pro Max platí niečo iné.

Hoci všetky ostatné verzie z trinástkovej série uvádzajú hodnotu 50 % nabitia za 30 minút, najväčší 6,7″ model uvádza mierne odlišný údaj 50 % nabitia za 35 minút.

Dôvod tohto javu je skrytý vo vysokej kapacite batérie. Za 30 minút v skutočnosti iPhone 13 Pro Max nabijete minimálne na toľko percent, ako mal predošlý iPhone 12 Pro Max pri 50 % (pretože disponoval oveľa menšou batériou).

Nemusíte sa teda báť, že by bola vlajková loď trinástkovej série akokoľvek ukrátená o niektoré technológie. Je len skrátka taká dobrá, že jej doterajšie štandardy nestíhajú.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -