Spoločnosť Apple začala predávať svoje nové iPhony len dnes a medzi prvými zákazníkmi samozrejme nemohli chýbať ani zamestnanci iFixit, čož je spoločnosť, ktorá sa zaoberá rozoberaním a servisom Apple zariadení. Pod drobnohľad si tentokrát zobrali absolútnu novinku a podarilo sa im zistiť niekoľko veľmi závažných informácií, týkajúcich sa nového iPhonu!

Skutočne menšia batéria

Obavy boli potvrdené. Aj keď o tom, že nový iPhone ponúkne o čosi menšiu batériu vieme prakticky dva týždne, nič nebolo potvrdené. iFixit po rozobratí objavil dnes už známu kapacitu batérie 1715 mAh. Žiaľ Apple ju muselo o čosi zmenšiť na úkor 3D Touch displeja. Nevadí, iOS 9 prináša obrovské množstvo šetriacich funkcií, vďaka čomu sa samotná kapacita vyrovná tej, ktorú ponúkal predošlý model s 1810 mAh.

- Reklama -

tapticenginexrayr-2

Dozvedeli sme sa však inú zaujímavú informáciu, týkajúcu sa displeja. iPhone 6S totiž ponúka už vyššie spomínanú technológiu 3D Touch. Táto vecička si však nevyžiada len zmenu v rozmeroch, ale aj v hmotnosti. Displej je totiž oproti iPhonu 6 o 15 g ťažší. V súčasnosť má 60 g, čo sa môže prejaviť  aj na pocite z hmotnosti zariadenia. Nemyslíme si však, že si niekto vyššiu hmotnosť všimne. Viac už uvidíš vo videu od iFixit.

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here