Jailbreak 6.0.0 prekoná už aj iOS 14.3

Tím stojaci za známym nástrojom „unc0ver“ dnes oficiálne oznámil, že nový Jailbreak 6.0.0 dokáže prekonať zabezpečenie akéhokoľvek zariadenia, na ktorom je nainštalovaný operačný systém iOS 11.0 až iOS 14.3. Za všetko vďačí chybe zabezpečenia jadra.

Na oficiálnej internetovej stránke sa doslova uvádza, že aktualizovaný nástroj bol otestovaný s celou radou iOS zariadení s rôznymi verziami softvéru, vrátane najnovšieho iPhonu 12 Pro Max s iOS 14.3. Po dlhej dobe ide teda o funkčný spôsob, akým sa dajú „odomknúť“ aj minuloročné smartfóny.

Donedávna ešte nebolo možné nainštalovať Jailbreak na novšie modely, než je iPhone 8 alebo iPhone X – slúžil na to iný nástroj s názvom „checkra1n“, ktorý zneužíva hardvérovú chybu „checkm8“. Tentokrát sa ale hackeri zamerali na odlišnú chybu v systéme, ktorú považujú za adekvátne rýchlu a stabilnú.

Spoločnosť Apple však už v januári 2021 priniesla opravu v podobe iOS 14.4 a iPadOS 14.4, ktorá obsahuje zabezpečenie pre zraniteľnosť jadra a WebKit. Pokiaľ ste si ju už nainštalovali, nový Jailbreak si na svoj iPhone nepridáte.

V súčasnosti neexistuje spôsob, akým by ste mohli zariadenia downgradovať na kompatibilný iOS 14.3. Na strane druhej, z nášho pohľadu ani nedáva veľký zmysel, aby ste to vôbec robili.

Povedzme si na rovinu, že Jailbreak je v roku 2021 trochu zbytočný a ak chcete smartfón, ktorý si viete dokonalo prispôsobiť, kúpte si radšej Android.

Napíšte nám do komentára, ako sa na odomykanie iOS pozeráte vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Návod: Takto si nainštalujete nový macOS 13 na váš Mac už teraz
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.