Spoločnosť Apple sa neustále snaží, aby bola bezpečnosť jej používateľov na čo najvyššej úrovni. Aj preto nie je prekvapením, že firma v operačnom systéme iOS 15.6 objavila viacero zraniteľností, ktoré okamžite „zaplátala“. Kritických chýb bolo konkrétne tridsaťdeväť a väčšina z nich umožňovala hackerom dostať sa do vášho telefónu bez toho, aby ste o tom čo i len tušili.

Aby sme boli presnejší, väčšina opráv sa týka „dier v systéme“, ktoré umožňovali spustenie kódu na diaľku alebo získanie rôznych citlivých údajov. Takisto bolo možné prezeranie fotografií prostredníctvom služby iCloud.

A hoci ide o technicky veľmi náročné úkony a je pomerne nepravdepodobné, že by vás niekto napadol (ak nie ste politicky alebo mediálne známa osoba), človek by si mal svoje súkromie v online svete vždy strážiť tým najlepším možným spôsobom. V tomto prípade postačí update na operačný systém iOS 15.6.

Nebojte sa systém aktualizovať 

Operačný systém iOS 15.6 a iPadOS 15.6
Zdroj: MacRumors

V poslednej dobe sa vo svete rozšíril trend, kedy si ľudia neaktualizujú svoje zariadenia na najnovšiu verziu operačného systému, pretože si myslia, že ich iPhone bude spomalený alebo sa začne rýchlejšie vybíjať. Áno, z časti je pravda, že niektoré updaty vplývajú na schopnosti zariadení, no tak ako ich vedia zhoršiť, môžu ich aj zlepšiť.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako vypnúť iMessage a prečo sa vám to môže hodiť? Tu je odpoveď

Najväčšie problémy sa prejavujú predovšetkým na starších modeloch, ktoré sú na samotnom konci zoznamu podporovaných iPhonov.

Aj tak by ste ale nemali riskovať online bezpečnosť a operačný systém iOS 15.6 si preventívne do svojho smartfónu čo najrýchlejšie nainštalovať. Internet je skutočne nevyspytateľné miesto, v ktorom stačí jeden nevinný klik a obrovský problém môže byť na svete.

Samotná aktualizácia sa môže v prípade potreby vyvolať automaticky, no ak vám to nevyhovuje a túto funkciu nemáte aktívnu, prejdite do aplikácie Nastavenia, vyberte položku Všeobecné a kliknite na Aktualizáciu softvéru. Za pár sekúnd by sa mala objaviť výzva na inštaláciu novej verzie iOS 15.6. Tento update je dostupný na každý iPhone od modelu 6S vyššie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -