Apple spolu s iPadom predstavilo vo svete aj veľmi populárny kryt, ktorý poznáme pod názvom SmartCover. Aj keď nie celkom chráni šasi zariadenia, ochráni displej pred nepríjemnými poškrabaniami či pádmi, ktoré často dopadajú katastrofálne. Apple sa rozhodlo, že tento kryt alebo možno lepšie povedané obal, vylepší a tak si podalo nový patent! 

Čiastočné ovládanie!

Nový patent od spoločnosti Apple popisuje to, ako by sme omnoho jednoduchšie mohli ovládať naše iPady v budúcnosti pokiaľ by sme používali púzdro SmartCover. Každý z nás, kto toto púzdro niekedy používal bude určite súhlasiť, že pri niektorých úkonoch, ako napríklad púšťanie hudby by nemuselo byť vôbec potrebné odkrývať celý SmartCover, ale stačila by len jeho časť, ktorá by nám umožnila dostať sa do jednoduchej ponuky, vďaka ktorej by sme mohli meniť songy, interpretov či zvyšovať alebo naopak znižovať hlasitosť. Zároveň by sa tu mohol nachádzať aj informačný panel, ktorý by nám ukazoval napríklad dátum, čas, akcie či hudobný prehrávač. Aj keď ide o hlúposť, myslíme si, že by sa niečo podobné do iPadu jednoznačne hodilo. Uvidíme teda, či táto nová technológia zobrazenia jednoduchšieho menu zostane len na papieroch alebo ju niekedy uvidíme aj v sériovej podobe. Každopádne, mohlo by to byť veľmi užitočné no nie? 🙂

- Reklama -
Apple iPad a nový  SmartCover patent! - svetapple.sk
Apple iPad a nový SmartCover patent! – svetapple.sk
Apple iPad a nový  SmartCover patent! - svetapple.sk
Apple iPad a nový SmartCover patent! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.