Určite viete, že Unicode každý rok vydáva novú sadu obľúbených Emoji ikoniek, ktoré následne používame pri komunikácii. Aktuálne sa pracuje na verzii 13.0, ktorej sa dočkáme niekedy v októbri 2020 v iOS 14/14.1. Ako to však vyzerá, ďalšia sada 14.0 bude meškať a príde až v roku 2022. Môže za to koronavírus.

Nových Emoji sa v roku 2021 nedočkáme.

Populárne Emoji ikony používajú mnohí v každej jednej správe. Ich aktualizácia prichádza postupne, popri veľkých verziách operačného systému iOS. O dizajn sa stará organizácia Unicode. Ročne sem môžu pribudnúť desiatky či niekedy aj stovky nových ikoniek. Tento rok sa nemusíme ničoho obávať. 62 nových „smajlíkov“ už bolo predstavených a dočkáme sa ich v septembri alebo októbri pri vydaní iOS 14 alebo iOS 14.1. Čo sa ale týka ďalšej sady, tak tá sa výrazne omešká. Podľa poslednej správy za to môže paradoxne pandémia koronavírusu, ktorá komplikuje dizajnérom prácu. Nevieme, ako samotné návrhy vznikajú a tak nechceme komentovať, či je to pravda alebo nie. Na druhej strane však už teraz vieme, že pôvodné marcové predstavenie v roku 2021, sa odkladá o minimálne pol až trištvrte roka. Podľa dostupných informácii to vôbec nevyzerá ružovo a zrejme sa Unicode 14.0 dočkáme až začiatkom roka 2022.

Samozrejme, nejde o žiadnu tragédiu. Bude to ale tak trochu škoda. Hlasy zo zahraničia už prichádzajú s otázkou, či vôbec potrebujeme každý rok desiatky nových Emoji a či je jednoročná absencia postrehnuteľná. Ťažko povedať. Niekedy pribudnú lepšie ikonky, inokedy zase fádnejšie a nudnejšie. Z tohto pohľadu sa teda nedá povedať, či nám bude Unicode 14.0 v iOS 15 chýbať alebo nie. Nechajme sa prekvapiť…

Každý deň ich používaš zle, skutočný význam Emoji ikoniek!
Nových Emoji sa v roku 2021 nedočkáme
Prečítajte si tiež  Počítače Mac s procesorom M1 trápi prvý malware. Do akej miery je nebezpečný?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.