O iPhone 12 mini je vraj malý záujem

Zdá sa, že „experiment“ Applu v podobe malého iPhonu 12 mini zatiaľ príliš nevychádza. Podľa amerických štatistík Wave7 Research, má vo svojej domovine relatívne málo zákazníkov. Počas prvého mesiaca tvoril iPhone 12 mini iba 4-5% predajov spomedzi všetkých ostatných zariadení.

Jeho 6,1″ braček, ktorý sa u nás predáva o 100€ drahšie je oveľa populárnejším. Podľa odhadov dosiahol približne 24-33% podiel na trhu. To môžeme považovať za úspech. Wave7 robí rozhovory s predajcami a dopravcami, aby získalo lepší obraz o predajoch či dodávkach zariadení.

- Reklama -

Štatistika nepochádza priamo z Apple a tak ju nemôžeme považovať za presnú ale len za približnú. Na druhej strane, takýto rozdiel určite nie JE náhodný a odzrkadľuje, že ľudia preferujú väčšie uhlopriečky.

V tomto bode však treba povedať, že ani 4-5% podiel na trhu nie je úplne zanedbateľný. V reále sa bavíme výhradne o USA a tak to môže byť v iných krajinách (napríklad európskych alebo ázijských) úplne ináč, dokonca naopak. Apple na iPhone 12 mini profituje veľmi dobre a jeho zaradenie do ponuky bolo výborným nápadom.

Stačí si len predstaviť, koľko ľudí chcelo 5,4″ model (za cenu bývalého 6,1″ iPhonu 11), no napokon sa rozhodlo pre totožnú no zároveň väčšiu 6,1″ verziu a priplatilo 100€. Pre technologického giganta je to vo všetkých prípadoch win-to-win situácia. Čo si myslíte o iPhone 12 mini vy? Svoje názory nám napíšte do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJpcmag
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.