O iPhone 12 mini je vraj malý záujem

Zdá sa, že “experiment” Applu v podobe malého iPhonu 12 mini zatiaľ príliš nevychádza. Podľa amerických štatistík Wave7 Research, má vo svojej domovine relatívne málo zákazníkov. Počas prvého mesiaca tvoril iPhone 12 mini iba 4-5% predajov spomedzi všetkých ostatných zariadení.

Jeho 6,1″ braček, ktorý sa u nás predáva o 100€ drahšie je oveľa populárnejším. Podľa odhadov dosiahol približne 24-33% podiel na trhu. To môžeme považovať za úspech. Wave7 robí rozhovory s predajcami a dopravcami, aby získalo lepší obraz o predajoch či dodávkach zariadení.

- Reklama -

Štatistika nepochádza priamo z Apple a tak ju nemôžeme považovať za presnú ale len za približnú. Na druhej strane, takýto rozdiel určite nie JE náhodný a odzrkadľuje, že ľudia preferujú väčšie uhlopriečky.

V tomto bode však treba povedať, že ani 4-5% podiel na trhu nie je úplne zanedbateľný. V reále sa bavíme výhradne o USA a tak to môže byť v iných krajinách (napríklad európskych alebo ázijských) úplne ináč, dokonca naopak. Apple na iPhone 12 mini profituje veľmi dobre a jeho zaradenie do ponuky bolo výborným nápadom.

Stačí si len predstaviť, koľko ľudí chcelo 5,4″ model (za cenu bývalého 6,1″ iPhonu 11), no napokon sa rozhodlo pre totožnú no zároveň väčšiu 6,1″ verziu a priplatilo 100€. Pre technologického giganta je to vo všetkých prípadoch win-to-win situácia. Čo si myslíte o iPhone 12 mini vy? Svoje názory nám napíšte do komentára.

- Reklama -
ZDROJpcmag
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

11 KOMENTÁRE

  1. Chyba je, že mini je od verze Pro omezen na fotoaparátu jinak bych ho volil. Takto je to spíše mobil zaměřený na děti a těm co vyhovuje menší velikost. Za mě je ideál iPhone 6,7,8 tzn. 12,12Pro.

  2. osobne mi vyhovuju mensie telefony.predtym som mal klasicky SE kvoli velkosti.ak budem chciet vacsi display kupim si ipad??‍♀️plynovy pedal zo 120ky skodovky zo sebou nosit nepotrebujem.pre mna uplna spokojnost.

  3. Zbytočne tu nieco pisat, 100 ľudí, 100 chutí, denne som ho nabijal 5x, ak nie viac, ziadne hry. Problem ľahký, necítil som vo vrecku ze ho vobec mam, mam 11, spokojnosť na par rokov, zbytočne si kupovať kazdy rok novy, samozrejme pre ľudí, ktory nevedia co s peniazmi, kludne. To iste, výkon neuvidíš lepší..

  4. U mna bol povodny plan kupit 12 pro max 256gb, ale bola dlha cakacia doba. Tak som si kupila 12 mini 128gb a este mi ostali peniaze na iPad 2020 8th gen 128gb, kde bola aj nabijacka. No nekupto 🙂 12 mini prijemne prekvapil, bateria mi vydrzi az dva dni kedze filmy teraz pozeram na ipade, je lahucky, zmesti sa pekne do jednej ruky a aj do horneho vacku na kabate.

    • Ja to mam takisto, kombinaciu Iphone 12 mini 128gb a k nemu som kupil iPad 2020 8th a spokojnost, na doma pouzivam ipad(pocuvanie hudby, pozeranie videi, prezeranie webu, sem tam hra, atd) a do vrecka MOBILNY telefon(nie tie tablety co teraz kazdy nosi po vrecku 😀 ) .. tablet na doma, mobil so sebou.. ako rozumiem ze niekomu nevadi zobrat tablet so sebou do nejakeho velkeho vrecka, kabelky a podobne, kazdy ako mu vyhovuje 🙂 ..

  5. iP12 mini aj keď sa tak volá, nie je vôbec mini, dlho na trhu bola veľkosť displeja 4,7 vo veľkom tele až pokým nevyšlo Xko. Vtedy veľa ľudí plakalo, že sú väčšie ako 5sko. Teraz je tu 12 mimi s 5,4 displejom a o kúsok menším telom ako 4,7ky ktoré boli veľkosťou akurát. Takze využiteľnosťou je na tom mini ešte lepšie. Praktická velkosť do vrecka kto nechce mať u seba lopatu v podobe 6,1 alebo 6,7 v maxku. Dúfam že predaje porastú.
    V budúcnosti by mini pomohlo ak by  spravil 3 verzie pro: mini, midi a max a lacnú midi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here